Здоров'я

Симптоми грипу

 

Грип відрізняється від інших сезонних захворювань різким токсикозом і гострим початком хвороби. Зазвичай інкубаційний період триває недовго, всього 1-2 дні, але може затягнутися і до 5 днів. Тяжкість хвороби залежить від багатьох факторів, в тому числі і від віку, стану здоров’я і контакту з даним типом вірусу раніше. Грип характеризується рядом клінічних проявів, про які і поговоримо.

Кашель при грипі

Сухий кашель є супутнім чинником багатьох захворювань, але особливо небезпечний при грипі. Вірус грипу сам по собі «отруює» організм токсинами, які підсилюють проникність судинних стінок. Коли людина кашляє, не перестаючи, її дихальні шляхи травмуються, що створює передумови для приєднання інфекції і розвитку ускладнень. Ось чому так важливо вчасно почати лікування.

Біль в горлі

Як правило, супутнім симптомом грипу є біль в горлі. Якщо у вас грип, лікуватися слід за приписами лікаря. Найбільш небезпечною групою грипу є група А, оскільки саме вона викликає такі небезпечні захворювання, як ревматизм, інфекційний артрит, порок серця. При діагностиці фарингіту, щоб уникнути ускладнень, рекомендується відразу ж починати лікування антибіотиками.

Нежить при грипі

Гострий риніт, як правило, нечасто супроводжує грип. Розвивається він в результаті мікробних «атак» слизової оболонки носа. Запущена грипозна нежить може призвести до синуситу – виснажливої болю в області чола, перенісся або скул.

Головний біль

Зрозуміло, головний біль ще не означає, що у вас грип, але під час гострої інтоксикації, що супроводжує захворювання, він дуже часто докучає хворому. При грипі головний біль характеризується помірною інтенсивністю, і зазвичай проходить після прийому ліків від застуди або жаропонижуючого засобу.

Висока температура

Температура при грипі піднімається дуже швидко і тримається приблизно 3-5 днів. При температурі вище 38 °С, хворому слід дати жаропонижуючий засіб і забезпечити йому рясне питво. Пиття сприяє потовиділенню і допомагає вивести токсини з організму. Температура напою повинна бути як можна ближче до температури тіла (не занадто гаряча і не холодна), тоді ефект наступить швидше.

Озноб

Озноб при грипі не завжди буває вираженим. Зазвичай хвороба тільки починається з позноблювання, а сам озноб відсутній. Найчастіше хворі відзначають цей симптом у другий день захворювання, іноді — в третій.

Ломота в тілі

Для грипу характерні ломота в м’язах і всьому тілі. Ломота і м’язовий біль – це головна ознака інтоксикації організму. Як правило, коли синдром інтоксикації зникає, цей симптом теж проходить.

!!! Важливо !!!
Як не захворіти на грип? Під час сезонної епідемії уникайте контакту з хворими, харчуйтеся збалансовано, частіше бувайте на свіжому повітрі. Збагатіть свій раціон продуктами, що містять вітамін С або приймайте аскорбінову кислоту і полівітаміни для того, щоб підвищити опірність організму. Вітамін С в надлишку міститься в квашеній капусті, цитрусових, ківі, журавлині.

Почервоніння кон’юнктиви

Чергова ознака грипу – це почервоніння кон’юнктиви (внутрішня оболонка ока). Ви також можете відчувати біль при русі очних яблук. По мірі того, як температура знижується, очні інтоксикації зменшуються і поступово проходять, якщо почервоніння кон’юнктиви не пов’язано з бактеріальною інфекцією.

Посилене потовиділення

Для грипу характерне посилене потовиділення, починаючи з першого дня захворювання. Пітливість, спостерігається і при багатьох інших хворобах, в тому числі і при гострих інфекціях дихальних шляхів.

Слабкість

Зазвичай при грипі хвора людина відчуває слабкість у всьому тілі. Слабкість може продовжуватися і після настання одужання. Це пов’язано зі зниженням імунітету. На відміну від грипу, при застуді таке самопочуття триває менше. Повноцінне харчування і зміцнення імунітету за допомогою імуномодуляторів допоможе впоратися з таким станом.

Пронос і блювота

Іноді в результаті сильного токсикозу на початку захворювання спостерігається нудота, блювання і пронос. Ці явища також можуть бути пов’язані з прийомом лікарських засобів, наприклад сульфаніламідів.

Грип чи застуда? Найбільш достовірний спосіб визначити етимологію захворювання – це пройти лабораторний аналіз. Аналіз крові, а також простий мазок слизової носа може виділити та ідентифікувати вірус сезонного грипу. Якщо діагноз грип підтверджується, лікар призначається лікування противірусними препаратами, придатними для лікування виявленого штаму грипу.

Принципи лікування грипу — доктор Комаровський

Лікування грипу

При грипі важливо почати лікування негайно. Порадьтеся з лікарем щодо препаратів для лікування грипу. Врахуйте, що якщо лікування не буде розпочато в перші 2 дні після появи симптомів, перебіг захворювання та його тяжкість можуть ускладнитися. При перших же симптомах постарайтеся дотримуватися правил: залишайтеся вдома, пийте багато рідини, мийте руки, уникайте тісного контакту з близькими.

Кнопка «Наверх»