Земля

В атмосфері Землі міститься більше пилу, ніж передбачалося раніше

Останні дослідження показали, що кліматичні моделі неправильно вказують на кількість пилу в атмосфері. Це може перешкодити спостережень за атмосферними явищами планети.

Пил є ключовим компонентом кліматичної системи Землі. Коли вона взаємодіє з хмарами, океанами і сонячним випромінюванням, вона робить загальний вплив на живі системи нашої планети, впливаючи на все: від погоди і опадів, до глобального потепління.

В атмосфері є два типи пилу, які піднімаються сильними вітрами в посушливих районах. Дрібний пил розсіює сонячне світло, як це роблять хмари, і має властивість остуджувати. Грубий пил нагріває атмосферу, подібно парниковим газам. Точна кількість пилу в атмосфері може вказати на певні атмосферні явища і допомагає зрозуміти, якою мірою планета нагрівається.

Великі частинки пилу нагрівають всю кліматичну систему Землі, поглинаючи як вхідне випромінювання Сонця, так і вихідне випромінювання з поверхні Землі. Ці частинки можуть впливати на стабільність і циркуляцію в нашій атмосфері, а це в свою чергу може позначитися на атмосферних явищах, таких як урагани.

Вчені Каліфорнійського університету повідомляють, що зараз в атмосфері Землі міститься в чотири рази більше грубого пилу, ніж показують кліматичні моделі. Було виявлено, що на цей час атмосфера Землі містить 17 мільйонів тонн грубого пилу.

«Щоб правильно уявити вплив пилу на земну систему, кліматичні моделі повинні містити точну обробку», — сказав автор дослідження Адеємі Адебії.

Коли вчені порівняли свої результати з тим, що передбачають сучасні кліматичні моделі, вони виявили колосальну різницю. Сучасні дані говорять лише про 4 мільйони тонн пилу, коли результати дослідників показали більш ніж в чотири рази більше.

Крім цього, дослідники помітили, що грубозернистий пил залишає атмосферу Землі повільніше, ніж передбачають кліматичні моделі. З-за того, що пилові частинки залишаються в атмосфері довше, вони летять усе далі від свого джерела. Наприклад, частинки пилу з Сахари, можуть переміщатися в атмосфері на тисячі кілометрів, досягаючи Карибського басейну і Сполучених Штатів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button