Земля

Динозаври юрського періоду мігрували на сотні кілометрів по Північній Америці

Нове дослідження показало, що в юрський період довгошиї динозаври мігрували на сотні кілометрів по території сучасного Середнього Заходу Америки.

Як з’ясували дослідники, що ці гігантські звірі мігрували? Річ у тім, що один з довгошиїх динозаврів ковтав рожеві камені на території нинішнього Вісконсину, США, а потім помер в районі Вайомінгу, залишивши гастроліти в новому місці. Нагадаємо, гастроліти або шлункові камені – це уламки мінералів і гірських порід, проковтнуті тваринами з відносно слабкою зубною системою, переважно добре відшліфовані після перебування в травних органах. Тварини проковтували зразки породи для перемелювання їжі в шлунку.

Динозаври юрського періоду мігрували на сотні кілометрів по Північній Америці
Гладкі рожеві кварцитові «камені шлунка», відомі як гастроліти, дослідники виявили в формації Моррісон у Вайомінгу. (Зображення надано Джошем Мелоун)

Нове відкриття є одним із доказів міграції нонавійських динозаврів. До речі, це перше у своєму роді дослідження, в якому так гастроліти використовувалися як показник міграції динозаврів.

Геологам вже відомо, що рожевий кварцит, як і зразки, знайдені в Вайомінгу, зустрічається тільки в декількох місцях по всій Північній Америці, включаючи Айдахо, Монтану, Нью-Мексико і Вісконсін. Визначивши вік цирконів в зразках кварциту, вчені зіставили камені з уже датованим рожевим кварцитом на всьому континенті.

За словами дослідників, не було жодної річки, що з’єднує Вісконсін з Вайомінг, яка текла б з достатньою енергійно, щоб нести такі великі камені на таку відстань.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button