Земля

Вчені: кімнатні рослини не покращують повітря в приміщенні

Здібності горшкових рослин очищати і збагачувати киснем повітря в кімнаті виявилися сильно перебільшені: звичайна вентиляція справляється з цим набагато успішніше.

Важко сказати, звідки взялося поширене уявлення про те, що кімнатні рослини поліпшують склад повітря в приміщенні. Помітний внесок у його популяризацію внесли повідомлення NASA: у 1980-х агентство вело пошук засобів для очищення атмосфери на борту космічної станції і після дослідів визнало рослини цілком придатними для цього. Проте вчені з Дрексельского університету помічають, що досліди NASA — як і багато інших аналогічних робіт були здійсненні в лабораторних умовах, в невеликих герметичних контейнерах, які не дуже точно імітують реальні умови.

«Як правило, горщик ставлять в запаяну ємність, що містить кубометр повітря або навіть менше, — пояснює Майкл Уерінг (Michael Waring). — У нього впорскують цільове летюча речовина і стежать за його концентрацією протягом якогось часу».

У статті, опублікованій в Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology, Уерінг і Брайан Каммінгс (Bryan Cummings) переглядають десятки таких робіт, проведених за останні 30 років. Використовуючи ці дані, вчені підраховували ефективність рослин за показником «інтенсивності подачі чистого повітря» (Clean air delivery rate, CADR).

Вчені роблять висновок, що природні потоки повітря, а тим більш активне провітрювання приміщення виводять з нього летючі речовини на порядки ефективніше кімнатних рослин. Замість того щоб чекати, поки вони очистять повітря, простіше і надійніше відкрити кватирку. За оцінками Уерінга і Каммінгса, пара розчинених вікон працює з такою ефективністю, якби на кожному квадратному метрі будинку або офісу стояла сотня — або навіть тисяча — квіток в горщиках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button