Земля

Морські хижаки використовують антициклонічні течії для пошуку їжі в океані

Морські хижі риби в бідній поживними речовинами північної частини Тихого океану збираються в антициклонічних течіях — саме в них зосереджена основна частина первинної біомаси. Ці нові відомості про взаємозв’язок фізики океану та екосистем допоможуть створювати більш ефективні стратегії щодо збереження морської фауни.

Смугастий марлін/© Pat Ford Photography

Вчені з Океанографічного інституту Вудс-Хоула та Вашингтонського університету (США) показали, що морські хижаки збираються в антициклонічних океанічних течіях, спрямованих у Північній півкулі за годинниковою стрілкою. Дослідники вважають, що хижаки рухаються разом з цими теплими потоками, щоб видобувати їжу з глибоководної біомаси, що міститься в них. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Вчені аналізували дані, які комерційні рибальські компанії збирали протягом 20 років, а також супутникові знімки Північно-Тихоокеанського течії — однієї з найбільших океанічних екосистем, яка при цьому бідна на поживні речовини. Автори оцінювали, як різняться види та кількість хижаків по широті та глибині океану.

Виявилося, що хижі риби, що мешкають у товщі води, такі як тунці, марліни та акули, набагато частіше зустрічаються в теплих антициклонічних течіях, ніж у холодних циклонічних. Це пов’язано з тим, що такі течії надають рибам найкращі можливості годування. Вони містять більшу кількість фітопланктону, з більшими клітинами, отже, їхня первинна продуктивність вища порівняно з циклонічними течіями. Хоча вплив цієї різниці на продуктивність проміжних між фітопланктоном і хижаками трофічних рівнів невідома, дуже ймовірно, що вона робить свій внесок.

Таким чином антициклонічні течії виступають своєрідними мобільними «гарячими точками», де накопичуються хижі риби. Це відкриття вказує на фундаментальний зв’язок між морськими екосистемами та фізикою океану. Вчені давно досліджують поведінку морських хижаків, позначаючи окремих особин і моделюючи їх переміщення, проте вплив течій на їх поведінку, особливо в районах з дефіцитом поживних речовин, раніше не вивчався.

Дослідження розроблятиме більш ефективні стратегії збереження морської фауни, а також сприятиме ефективному управлінню риболовлею. Риболовля продовжує розширюватися щороку, тому існує потреба в додатковій інформації про екологію глибоководних ділянок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button