Фото

Дивовижні марсіанські дюни

Фотографії міжпланетних апаратів це в першу чергу джерело отримання наукової інформації. У той же час, вони є важливою частиною популяризації науки. На щастя, зазвичай це не вимагає особливих зусиль: в силу своєї незвичайності неземні пейзажі здатні привернути увагу без будь-якої додаткової реклами. Також треба пам’ятати, що камери міжпланетних станцією можуть знімати в хвильових діапазонах, недоступних для людського ока.


Поєднання всіх цих факторів здатне перетворити космічні фотографії в справжній витвір мистецтва, що нагадує полотна художників-авангардистів. В якості прикладу можна навести такі знімки, зроблені апаратом MRO. На них зображені дюни, що покривають дно одного з невеликих безіменних кратерів на північ від кратера Антоніаді. Поєднання з виточених марсіанським вітром пейзажів і темних ліній (можливо, це залишені пиловими смерчами сліди) буквально зачаровує око.

Удивительные марсианские дюны
Удивительные марсианские дюны
Всі знімки були зроблені камерою HiRISE. Вона знімає в трьох колірних діапазонах: з довжинами хвиль від 400 до 600 нм (синьо-зелений), від 550 до 850 нм (червоний) і від 800 до 1000 нм (ближній інфрачервоний, який невидимий для людського ока). При складанні кольорових зображень синьо-зеленої частини хвильового діапазону присвоюється синій колір пікселів, червоний — зелений колір, а інфрачервоної — червоний.
Удивительные марсианские дюны
Удивительные марсианские дюны


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button