Головна / Фото / «Останній погляд» апарату «Кассіні» на моря північної півкулі Титану

«Останній погляд» апарату «Кассіні» на моря північної півкулі Титану

В ході останнього зближення апарату НАСА Cassini («Кассіні») з гігантським супутником Сатурна Титаном зонд зафіксував загадкові ландшафти приполярних областей Титану, які демонструють озера і моря, наповнені рідким метаном і етаном.

Ці знімки були зроблені 11 вересня 2017 р. Чотирма днями пізніше «Кассіні» був спрямований вченими в бік Сатурна для фінального згубного занурення в атмосферу гігантської планети.

Море Пунги (розміром 390 кілометрів) спостерігається трохи вище центру цієї мозаїки, море Лігеї (діаметром 500 кілометрів) – нижче центру, а гігантське море Кракена простягнулося на 1200 кілометрів у лівій частині мозаїки. Численні озера Титану, що мають менші розміри, можна спостерігати навколо цих морів, а також вони розпорошені по поверхні супутника Сатурна в правій частині мозаїки. Одна з найважливіших нерозкритих таємниць Титану пов’язана з формуванням цих озер.

Знімки, з яких складена представлена тут мозаїка, були отримані за допомогою вузькокутової бортової камери ISS космічного апарату Cassini з використанням спектрального фільтра, чутливого до хвиль інфрачервоного випромінювання з центром області пропускання на довжині хвилі 938 нанометрів.

Ці знімки були зроблені з відстані приблизно в 140 000 кілометрів від Титану. Масштаб знімків становить приблизно 800 метрів на один піксель. Це зображення є ортографічною проекцією з центром на 67,19 градуса північної широти і 212,67 градуси західної довготи. Ортографічний вигляд близький до того, що бачить далекий спостерігач в окуляр телескопа.

 
comments powered by HyperComments