Головна / Земля / Рослини ведуть активну боротьбу зі зміною клімату

Рослини ведуть активну боротьбу зі зміною клімату

Згідно дослідженню, опублікованому в науковому журналі Nature Communications, наземна рослинність підвищила здатність поглинати вуглекислий газ на 17 % за останні 30 років. Ще більш дивним є той факт, зазначають науковці, що наші зелені друзі тепер використовують менше води, ніж раніше. Іншими словами, у міру того як рівень CO2 піднімається, рослини поглинають його у великих обсягах і роблять це набагато ефективніше.


«Ми виявили, що підвищення рівня CO2 веде до того, що рослини планети стали більш економно використовувати воду майже скрізь, будь це сухі місця або вологі», — зазначили австралійські вчені.

З 1950-х рр. концентрація парникових газів в атмосфері — вуглекислого газу, метану та оксиду азоту — невпинно зростає. Проблема в тому, що CO2 утримує тепло, не дозволяючи йому розсіюватися за межі атмосфери Землі. А тепло, спіймане в пастку, стає ще тепліше.

Ми бачимо плату за це — від руйнування величезного антарктичного крижаного щита до загибелі коралів і тварин, наприклад, білих ведмедів.

Рослини пристосувались до сучасної реальності. НАСА відзначає значний ефект озеленення по всій планеті за останні 35 років. Підйом CO2 спричинила безпрецедентне зростання рослин. Хоча наземній рослинності потрібна вода, її споживання скоротилося. Але, що особливо важливо, рослини роблять набагато більше з меншими ресурсами. А саме, вони поглинають більше вуглекислого газу з атмосфери. Разом з океаном і ґрунтом, вони є ключовими вуглецевими воронками, які виводять майже третину СО2 з атмосфери.

Але рослинам не врятувати світ поодинці. Занадто багато CO2 надходить в атмосферу, і ми повинні їм допомогти — скоротити викиди парникових газів.