Людина

Дієтологи розповіли, як перестати їсти вночі

Для більшості людей є нормою щільно поїсти перед сном. Крім цього, деякі підходять до холодильника і вночі. Дієтологи розповіли, як позбавитися від цієї шкідливої звички.

За словами фахівців, регулярні перекуси вночі нерідко призводять до порушення сну, адже організм не може нормально перетравити спожиту їжу. Щоб перестати вдаватися до цього, фахівці радять дотримуватися режиму дня. Найчастіше вночі харчуються ті, хто забув поїсти в денний час доби. Зокрема, рекомендується заздалегідь планувати свою вечерю.

Дієтологи вважають, що не завжди людина їсть вночі через відчуття голоду. Іноді вона перекушує через накопичення емоцій. Щоб подолати цю проблему, необхідно розібратися, який голод відчуває людина. Він, у свою чергу, може бути емоційним і фізичним.

За нічний голод відповідають наступні гормони: лептин, грелін, інсулін, кортизол і пептид YY. Саме їх нестача в організмі провокує перекуси. Ще одним важливим аспектом є сніданок. Цей прийом їжі повинен бути регулярним. Багато людей марно обмежуються чашкою кави, а потім, відчуваючи голод, починають бігти за шкідливою їжею. Калорійний сніданок допоможе не їсти пізно ввечері і вночі.

Ще один спосіб не їсти ночами – провести ревізію на кухні, позбувшись від шкідливих продуктів. Мова йде про солодощі, хліб, ковбасу, майонез та інші.

Коли не виходить в одну мить відмовитися від нічних перекусів, дієтологи радять поступово зменшувати їх кількість. Крім цього, шкідливу їжу потрібно чергувати з корисною їжею, щоб поступово звикати до неї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button