Всесвіт

Джефф Безос: забудьте про Марс, люди будуть жити у вільно плаваючих космічних колоніях

Найбагатша людина світу Джефф Безос каже, що Марс — це не місце, де люди будуть комфортно жити.

«Мої друзі, які хочуть переїхати на Марс, я кажу: „зробіть мені послугу, спочатку поживіть на вершині Евересту протягом року і подивіться, чи подобається вам це — тому що це райський сад у порівнянні з Марсом“», — сказав Безос в Польському клубі в Нью-Йорку в лютому.

Це не означає, що Безос, засновник Amazon і аерокосмічної компанії Blue Origin, не зацікавлений у відправці звичайних людей в космос. Безос каже, що переміщення в космос стане необхідним, оскільки населення розширюється, а ресурси Землі обмежені. Зрештою, населення Землі зіткнеться з нормуванням енергоспоживання, сказав Безос.

В даний час на Землі проживає більш як 7,6 мільярда чоловік, але якщо космос стане місцем для життя людей, у Сонячної системи буде достатньо ресурсів для підтримки трильйона чоловік.

«Тоді у нас буде 1000 Моцартів і 1000 Ейнштейнів. Подумайте, якою неймовірною і динамічною буде ця цивілізація».

Однак, сказав Безос: «Я не думаю, що ми будемо жити на планетах». Замість цього він уявляє собі людей, що живутьу самостійно функціонуючих космічних структурах, таких як ті, що були розроблені професором фізики Принстона Джерардом О’нілом. Згідно з національним космічним товариством, капсули О’ніла містять два циліндри довжиною 20 миль (32 км) і діаметром 4 милі (6,4 км).

«Космічні колонії, які ми побудуємо, будуть мати багато переваг. Головне — щоб вони були близько до Землі. Адже транзитний час і кількість енергії, необхідне для переміщення між планетами, будуть високі», — сказав Безос.

Кнопка «Наверх»