Наука

Для мільйонів людей з пересадженими органами вакцина від COVID-19 виявилася неефективною

Вчені визнають, що класичний підхід до вакцинації реципієнтів донорських органів не підходить і потрібно терміново винаходити нові заходи.

Пацієнти, яким пересадили органи інших людей, часто змушені все життя приймати імуносупресанти – препарати, що пригнічують дію імунної системи і тим самим заважають їй відторгати чужі клітини і тканини. Зрозуміло, практично повна відсутність імунітету робить їх вкрай уразливими для різного роду інфекцій, і коронавірус, на жаль, не є винятком. Недавні дослідження показали, що у таких пацієнтів часто не формується захисна відповідь на векторні і мРНК-вакцини від SARS-CoV-2 – вони фактично не приносять користі.

На сторінках наукового журналу Science Immunology вчені міркують про можливі причини і конкретні механізми цієї патології. Річ у тому, що для формування адекватної захисної реакції організму необхідні складні взаємодії Т-клітин – головних «кілерів» нашої імунної системи, фахівців по винищенню зовнішніх агентів. Йдеться як про взаємну роботу підтипів CD4 +, так і про появу антиген-специфічних CD8 + Т-клітин. Якщо один або кілька компонентів цієї системи будуть порушені, імунний захист організму ослабне.

Очевидно, що в разі реципієнтів донорських органів необхідна нова стратегія вакцинації. Оскільки реальний внесок Т-клітинного механізму на захист від коронавірусу в цей час практично невідомий, деякі фахівці пропонують тимчасово вважати нещепленими навіть тих пацієнтів, хто отримав вакцину – це розумна міра обережності.

В якості можливих методів вирішення ситуації вчені називають як введення додаткових доз вакцини, так і пасивну імунізацію шляхом перенесення антитіл безпосередньо. Дослідження з цього питання в цей час знаходяться в активній стадії – вчені проводять велику роботу за участю двох сотень добровольців.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button