Наука

Фізики придумали, як зменшити космічний “шум” у пошуках невловимого нейтрино

Вчені розробили нові інструменти, які допоможуть знаходити ознаки нейтрино в детекторах, розташованих на поверхні Землі.

Image by Science Photo Library from Canva

Новий метод поєднує в собі кілька технік просіювання даних і реконструкції зображень. Принцип роботи схожий на те, як комп’ютерні томографи реконструюють 3D-зображення внутрішніх органів з 2D-знімків людського тіла, схожих на зрізи. Завдяки новому методу вчені можуть виділяти сигнали нейтрино, створювані прискорювачем частинок, на тлі “павутини” треків, які з’являються через космічні промені. Експеримент показав, що при використанні нового методу треки взаємодії електронів і нейтрино в парі з відповідними світловими сигналами від фотопомножувачів чітко виділяються з безлічі треків, які створюють космічні промені.

У цих даних MicroBooNE треки взаємодії електронів і нейтрино (чорні) в парі з відповідними світловими сигналами від фотопомножувачів (червоні круги) чітко виділяються з безлічі треків, створюваних космічними променями (тьмяно пофарбовані лінії). Надано: експеримент MicroBooNE.

Згідно з даними Міністерства енергетики США, частинок з такого “шуму” приблизно в 20 000 разів більше, ніж взаємодій нейтрино в детекторі. Відфільтровування слідів космічних променів повинно поліпшити експерименти на поверхні Землі, метою яких є розуміння поведінки субатомних нейтрино.

В ході нового дослідження вчені розробили нову методику для MicroBooNE – одного з трьох детекторів, які відстежують нейтрино, що випускаються прискорювачем в лабораторії фермі. Однак новий підхід повинен працювати на всіх наземних детекторах нейтрино, де космічні промені можуть приховувати сигнали. Метод піде на користь всій програмі дослідження нейтрино в США, підкреслили у відомстві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button