Всесвіт

Для чого нам потрібно колонізувати супутник Юпітера?

Калісто — другий за розміром галілейський супутник Юпітера після Ганімеда. Завдяки пристойній відстані від планети-гіганта, а отже, і зменшеного смертельного рівня радіації, саме цей місяць вважають найбільш потенційним кандидатом для створення однієї з перших космічних баз в околицях Юпітера. Чим же ще може бути цікавий Калісто?

Для чего нам нужно колонизировать спутник Юпитера?

Чи можна побудувати колонію на супутнику Юпітера?

До недавнього часу, Калісто вважався одним з найбільш маловивчених супутників системи Юпітера: лаври най-най були розподілені між Європою, з її гігантським підлідним океаном, Іо, славилася своїм вулканічним характером і Ганімедом, який відомий як найбільший супутник нашої зоряної системи. Між тим, зоряний час Калісто, здається, вже ось-ось настане: відомо, що завдяки пристойній відстані від свого господаря Юпітера, рівень радіації на цьому місяці менше земного в цілих 7 разів!

Інші супутники планети-гіганта таким показником похвалитися не можуть, оскільки вони розташовані до Юпітера занадто близько. Найбільш радіаційним супутником планети вважається Іо, де рівень смертельного випромінювання в тисячу разів перевершує земний. На другому місці за рівнем радіації знаходиться Європа, чий глобальний підлідний океан може містити гіпотетичне екстремальне життя за умови, що лід може стримувати натиск радіаційного випромінювання. Поверхня Ганімеда також страждає від високого радіаційного фону, саме тому тільки Калісто становить абсолютно безпечний крижаний світ, суцільно вкритий кратерами.

Для чего нам нужно колонизировать спутник Юпитера?
Галілеєві супутники Юпітера: Ганімед, Калісто, Європа і Іо

Діаметр Калісто становить приблизно 5000 кілометрів, що робить його дуже схожим з розмірами такої планети, як Меркурій. Крім того, на схожість з Меркурієм вказує і величезна кількість древніх кратерів на поверхні цього супутника. Найбільш видатним кратером Калісто вважається гігантський кратер Валгалла діаметром близько 530 кілометрів, чия околиця оточена незвичайними концентричними кільцями, які досягають радіусу близько 2000 кілометрів.

Для чего нам нужно колонизировать спутник Юпитера?
Кратер Валгалла на Калісто

Планетологи вважають, що подібне утворення могло виникнути в результаті зіткнення супутника Юпітера з досить великим тілом, яке, врізавшись в крижану поверхню Калісто, спровокувало щось схоже на те, що ми бачимо в момент зіткнення каменю з поверхнею води. Дане твердження в черговий раз доводить те, що під поверхнею Калісто може ховатися величезний резервуар рідкої води.

Для чего нам нужно колонизировать спутник Юпитера?

Взявши до уваги, що Юпітер знаходиться в 8 разів далі від Землі, ніж усім відома планета Марс, шляхом нехитрих обчислень можна зрозуміти, що до системи супутників Юпітера людина повинна летіти приблизно 5 років. Настільки великий термін може бути компенсований великими запасами водних ресурсів Калісто, які гарантують можливість створення постійної науково-дослідної станції, завдяки якій можна було б почати спостереження і дослідження інших супутників планети-гіганта. Так, за допомогою певних технологій, дослідники могли б отримати унікальну можливість вивчення більш вигідних з економічної точки зору супутників Юпітера в режимі реального часу, а також просунутися в бік дослідження інших планет Сонячної Системи.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button