Всесвіт

Чорні діри можуть виявитися порталами для подорожей крізь простір і час

Наш світ місце досить дивний. Фізики вже досить давно припускають, що наш Всесвіт може бути лише одним з багатьох, а одні з найзагадковіших об’єктів у Всесвіті – чорні діри – можуть виявитися порталами в інші світи. Але що якщо чорні діри – це портали не в інші світи, а портали для подорожей крізь простір і час? І дійсно – чорні діри балансують на межі між науковою фантастикою і науковим фактом. З одного боку, вчені бачили як чорні діри поглинають зірки, які виявлялися до них надто близько. З іншого, на краю чорної діри місце, відоме як «горизонт подій», звідки не може вирватися нічого, навіть світло. Але що станеться з космічним кораблем, якщо він потрапить туди?

Черные дыры могут оказаться порталами для путешествий сквозь пространство и время

Не виключено, що потрапивши всередину чорної діри можна опинитися в іншій галактиці

Що відбувається всередині чорної діри?

Враховуючи всі наявні в нас дані про чорні діри, вчені вважали, що всередині цих масивних об’єктів нічого хорошого нас не чекає. Однак останнє комп’ютерне моделювання показало, що потрапивши всередину чорної діри можна переміститися у віддалену частину Чумацького Шляху або в іншу галактику. При цьому одним з найбезпечніших порталів може виявитися надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики – Стрілець А*. Про це пише Business Insider з посиланням на дослідників з NASA.

Ми не знаємо, що відбувається за горизонтом подій всередині чорної діри. Вчені сходяться на думці, що якщо зайти досить далеко в чорну діру, гравітація стане настільки сильною, що знищить все на своєму шляху. Але науково-фантастичні фільми більш оптимістичні – в них чорні діри є порталами для подорожей крізь простір і час або порталами для подорожей в інші світи. Насправді ж у центрі кожної чорної діри знаходиться точка нескінченної щільності, звана сингулярністю. Саме сингулярність надає чорним дірам сильне гравітаційне тяжіння. Протягом десятиліть вчені вважали, що сингулярності всіх чорних однакові, тому все, що проходить через горизонт подій, буде знищено одним і тим же способом: все розтягнеться і витягнеться, неначе нескінченно довгі спагетті.

Сингулярність — точка нескінченної щільності всередині чорної діри. Горизонт подій — край чорної діри, з якої не може вирватися нічого, навіть світло.

Черные дыры могут оказаться порталами для путешествий сквозь пространство и время

Перед вами перша в історії фотографія чорної діри

Але все це змінилося на початку 1990-х років, коли різні дослідницькі групи в Канаді та США виявили другу сингулярність, названу «сингулярністю масової інфляції». Це відкриття припускає, що теоретично пережити подорож крізь чорну діру можна. Вас розтягне, але в кінцевому підсумку не вб’є, тобто подорож через чорну діру можна пережити. Точніше, через велику обертову чорну діру, в якій існують особливості такого типу. Тепер астрономам потрібно знайти підходящу чорну діру, щоб перевірити цю теорію. А найкращим місцем для перевірки якраз є Стрілець А* – надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики, яка знаходиться від нас на відстані 27 000 світлових років.

Враховуючи що потрапити туди немає ніякої можливості, перевірка цієї теорії можлива лише за допомогою комп’ютерного моделювання. Саме так і зробили вчені з університету Умасса Дартмута та коледжу Джорджії. Згідно з отриманими результатами, потрапивши всередину Стрільця А* з потрібною швидкістю і в потрібний час ви можете взагалі нічого не відчути.

По той бік чорної діри

Черные дыры могут оказаться порталами для путешествий сквозь пространство и время

Чорні діри — одні з найзагадковіших об’єктів у всесвіті

Що ж стосується того, що станеться, коли ви потрапите на іншу сторону то тут практично нічого не можна сказати. Але в авторів дослідження є свої власні ідеї. На думку дослідників, існує ймовірність, що ви потрапите в якусь віддалену частину нашої галактики – потенційно віддалену від будь-яких планет або зірок, а згідно з другою ймовірністю ви взагалі можете опинитися в іншій галактиці. Все залежить від того, як далеко в чорну діру вам вдасться пройти. Однак вчені вважають, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж ми наблизимося до успішної подорожі через чорну діру. Але коли ми будемо готові, надмасивна чорна діра в центрі Чумацького Шляху може виявитися нашим щасливим квитком в іншу галактику.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»