Технології

Вчені створили «найчорніший» матеріал на сьогоднішній день

Американські вчені створили «найчорніший» матеріал на сьогодні. Для цього вони використовували мікроскопічні нитки з вуглеводу, здатні поглинати практично все світло, що потрапляє на них, нову розробку можна буде використовувати в різних областях.

Вчені Массачусетського технічного університету спочатку не ставили перед собою мету створити «найчорніший» матеріал, однак в ході роботи над іншим проєктом вони стали помічати його незвичайну властивість. Фахівці намагалися знайти нові та ефективні способи вирощування різних видів металів штучними методами. Для цього вони використовували травлену алюмінієву фольгу. Її особливість у тому, що вона поглинає 99,96% світла, яке потрапляє на неї.

Коли на цій травленій алюмінієвій фользі вчені розмістили вирівняні вертикально вуглецеві нанотрубки, що являють собою мікроскопічні нитки вуглецю, то помітили зміни. Через певний час матеріал значно потемнів і став «найчорнішим» на сьогодні.

Творці відзначають, що їх розробку можна використовувати в багатьох сферах людського життя: від мистецтва до вивчення космосу. Наприклад, «найчорніший» матеріал можливо буде розміщувати на телескопах, що дозволить їм сильніше поглинати світло і робити більш точні фотографії віддалених частин Всесвіту. Фахівці вже почали отримання патенту на цю розробку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button