Технології

Модель поселення на Марсі і місяці побудували в глибокій шахті у Великобританії

Дослідники з Бірмінгемського університету запустили проект Bio-SPHERE в унікальному Дослідницькому центрі, розташованому на глибині 1,1 км під землею, в одній з найглибших шахт у Великобританії. Проект досліджує, як будуть проходити наукові та медичні операції в складних умовах Місяця та Марса.

Півсфери – це входи в підземну базу, розташовану в лавових трубах. https://www.nature.com/articles/s41526-023-00266-3

Дослідники з Бірмінгемського університету запустили проект Bio-SPHERE в унікальному Дослідницькому центрі, розташованому на глибині 1,1 км під землею, в одній з найглибших шахт у Великобританії. Проект досліджує, як будуть проходити наукові та медичні операції в складних умовах Місяця та Марса. У подібних підземних печерах люди можуть працювати і залишатися здоровими під час тривалих космічних експедицій, що є ключовою вимогою для забезпечення безперервності місій на інших планетах.

Команда працює у партнерстві з Boulby Underground, підземною лабораторією, орієнтованою на дослідження в галузі фізики частинок, наук про Землю та астробіології.

Проект Bio-SPHERE базується в мережі тунелів об’ємом 3 000 м3, які проходять через 250-мільйонні поклади кам’яної солі. Це геологічне середовище та глибоке розташування підземного шару дозволили дослідникам відтворити умови експлуатації, в яких люди працювали б у подібних печерах на Місяці та Марсі.

Експеримент дозволить вченим дослідити, наскільки ефективні підземні середовища існування для захисту космічних екіпажів від радіації глибокого космосу, що є значним ризиком при дослідженні інших планет, та від інших небезпек, таких як падіння сміття метеоритів, які можуть пошкодити інфраструктуру.

Схема позаземної колонії та її життєзабезпечення https://www.nature.com/articles/s41526-023-00266-3

Перший об’єкт, який буде відкритий в рамках проекту Bio-SPHERE (Biomedical sub-surface Pod for Habitability and Extreme-environments Research in Expeditions), розташований в модулі шириною 3 метри і призначений спеціально для тестування біомедичних процедур, необхідних для підготовки матеріалів для лікування пошкоджень тканин. До них відносяться складні рідини, полімери і гідрогелі для регенеративної медицини, які можуть бути використані, наприклад, в пов’язках для ран.

Це середовище дає можливість моделювати різні сценарії місій та проводити наукові дослідження, починаючи від впливу екстремальних умов на біологічні та фізико-хімічні параметри та медичну інфраструктуру і закінчуючи вивченням того, як доступні «на місці» ресурси, такі як тиск, температура та геологія навколишнього середовища, можуть бути використані для будівництва середовища проживання.

Модель житлового модуля NASA

Професор Шон Палінг, директор і старший науковий співробітник лабораторії Boulby Underground, каже:

«Проект Bio-SPHERE допоможе відповісти на деякі ключові питання логістики в створенні стійких умов життя у віддалених підземних середовищах і тим самим внесе істотний внесок у підготовку до нашої спільної довгої, важкої і захоплюючої подорожі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button