Авто

До 2030 року китайські автомобілі захоплять 33% світового ринку

Згідно зі звітом AlixPartners 2024 Global Automotive Outlook, китайські автовиробники перехоплять лідерство в галузі, що традиційно перебувала під контролем Заходу, Японії та Південної Кореї.

До 2030 року китайські бренди стануть панівною силою на світовому ринку, продавши 9 млн автомобілів за межами Китаю і досягнувши 33% глобальної частки. Зростання буде досягнуто внаслідок конкурентних цін, локалізованого виробництва на зарубіжних ринках і випуску високотехнологічних автомобілів. Щоб випередити конкурентів, китайські виробники вдвічі скоротили час розробки електромобілів порівняно з традиційними компаніями. Замість 40 місяців їм потрібно всього 20.

За останні 50 років автопром пережив кілька ключових моментів: поява японських технологій у 70-х, підйом корейських автовиробників, прорив Tesla. Зараз Китай стає революціонером у галузі, пропонуючи більш доступні та технологічні автомобілі. До 2030 року майже половина світових продажів автомобілів припаде на нові енергетичні транспортні засоби (у Китаї це електромобілі на батареях і гібридні автомобілі з можливістю підзарядки від мережі). Китайські бренди захоплять третину міжнародного ринку. Постачальники автомобілів, чий прибуток зараз нижчий, ніж у виробників оригінального устаткування (OEM) по всьому світу, зможуть отримати перевагу в умовах цінової війни та зростаючого попиту на досконаліші електричні та програмні функції в автомобілях майбутнього.

Ринок автомобілів США чекають серйозні зміни. Сьогодні автопарк країни складається здебільшого зі старих автомобілів, спроектованих з використанням апаратного підходу. По суті, вони не можуть функціонувати як смартфони, які отримують оновлення “повітрям”.

До 2032 року, як прогнозує звіт AlixPartners, 24% продажів у США становитимуть набагато більш технологічно досконалі автомобілі. Це, своєю чергою, дасть змогу виробникам отримувати додатковий дохід приблизно $650 на рік з кожного такого автомобіля.

За словами аналітиків, автовиробникам, які не бажають змінюватись, загрожує “застарівання”. Китайські компанії, які надають великого значення дизайну, технологіям і ціновій перевазі, диктують нові правила гри у світовій автоіндустрії.

Китайські автовиробники досягнуть 3% частки ринку в Північній Америці, в основному в Мексиці, де до 2030 року кожен п’ятий автомобіль буде китайським. У більшості інших великих регіонів світу частка китайських автовиробників зростатиме в геометричній прогресії. Ці регіони охоплюють Центральну і Південну Америку, Південно-Східну Азію, Близький Схід і Африку.

Усередині Китаю частка ринку місцевих брендів зросте з 59% до 72%. Такі традиційні автовиробники, як General Motors, останніми роками значно здали позиції в КНР через стрімке зростання вітчизняних BYD, Geely, NIO та Xpeng. У Європі, де китайські автовиробники також демонструють швидке зростання, їхня частка ринку подвоїться з 6% до 12% до 2030 року. Китайські бренди мають 35-відсоткову перевагу в ціні, завдяки чому вони можуть знижувати ціни в Європі та інших регіонах, щоб компенсувати митні збори. Ця перевага зумовлена двома факторами: нижчими витратами на робочу силу та високою вертикальною інтеграцією. Китайські автовиробники самі контролюють багато етапів виробництва, починаючи з сировини і постачальників компонентів, закінчуючи фінальним складанням і продажем іншим автовиробникам.

Китайські виробники скоротили вдвічі час розробки електромобілів порівняно з традиційними компаніями. Замість 40 місяців їм потрібно всього 20.

Цього вдалося досягти за рахунок оптимізації проектування і тестування з упором на відповідність стандартам, а не на надмірну інженерію. Китайські електромобілі на 2-3 роки молодші за моделі інших брендів. У середньому вони перебувають на ринку всього 1,6 року. Швидке збільшення потужностей з міжнародних вантажних перевезень допомагає полегшити експорт автомобілів з Китаю. Китайські компанії використовують підхід прямих продажів, забезпечуючи клієнтам єдиний і прозорий досвід. Різноманітність каналів продажів і маркетингу сприяє більш активній взаємодії зі споживачами.

Звіт AlixPartners також містить інші важливі висновки. Так, вартість акумуляторних блоків, що становить 35% від загальної ціни електромобіля, швидко знижується завдяки інноваціям у хімічному складі та падінню цін на матеріали. Хоча витрати на сировину знижуються, автомобілі з ДВЗ, як і раніше, мають значну перевагу. Матеріали для електромобілів на батареях залишаються на 85% дорожчими, ніж для автомобілів з ДВЗ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button