Авто

Що буде, якщо електромобіль вибухне? Швейцарці провели випробування (відео)

Популярність електромобілів в деяких країнах зростає з кожним роком. І питання про їх правильну експлуатацію теж набирають обертів. Швейцарське федеральне управління автомобільних доріг (FEDRO) і вчені з Дослідницького інституту в Дюбендорфі провели випробування, які показали можливі сценарії вибуху електромобілів на підземних парковках. Ці експерименти були спрямовані на отримання досвіду роботи в аварійних ситуаціях з електричними машинами. А ще, вони дуже ефектно виглядають!

Empa / Amstein + Walthert

Сценарій 1: пожежа в закритому приміщенні

Перший сценарій передбачає пожежу на закритій автостоянці без механічної вентиляції. Висота приміщення – 2,5 метра, площа парковки -28 х 28 метрів, об’єм повітря – 2000 кубічних метрів. Вчені припустили загоряння невеликого автомобіля з повністю зарядженим акумулятором потужністю 32 кВт * год. Для того, щоб заощадити, експериментатори зменшили початкові дані до 1/8. Так вони отримали приміщення з об’ємом повітря 250 кубометрів з акумулятором автомобіля ємністю 4 кВт * год. Після підпалу було вивчено, як осідає сажа на стінах парковки і на захисних костюмах пожежників. А також наскільки токсичні ці опади, і якими засобами можна очистити місце пожежі після цієї події.

Сценарій 2: пожежа в приміщенні зі спринклерною системою (система пожежогасіння зі зрошувальними приладами)

У другому сценарії вчені вивчали хімічні опади у вогнегасній воді. Тестова парковка мала такі ж параметри, що і в першому варіанті. Але на цей раз дим від палаючої батареї потрапляв під «душ» від зрошувальних приладів. Закопчена вода, стікала в спеціальні контейнери. При такому сценарії батарея не була погашена, вона повністю згоріла.

Сценарій 3: пожежа в тунелі з вентиляцією

У цьому сценарії основна увага була приділена впливу такої пожежі на вентиляційну систему. Як далеко поширюється сажа по повітроводам? Чи осідають там речовини, які призводять до корозії? Автори дослідження знову підпалили акумуляторний модуль потужністю 4 кВт * год, але на цей раз дим спеціально здувався вентилятором в 160-метровий вентиляційний тунель. На відстані 50, 100 і 150 метрів від місця пожежі дослідники встановили металеві листи, для того, щоб відстежити поширення сажі. Потім хімічний склад сажі і можливі корозійні ефекти були проаналізовані в лабораторіях.

Так експериментатори прийшли до наступних результатів: з точки зору вироблення тепла палаючий електромобіль не більш небезпечний, ніж палаючий автомобіль зі звичайним приводом. Як кажуть автори цієї роботи, сучасна тунельна вентиляційна система може впоратися не тільки з палаючими бензиновими / дизельними автомобілями, а й з електромобілями.

Однак невелика проблема все-таки існує. Після гасіння таких пожеж відбувається забруднення води, яка може потрапити в каналізацію. Дуже важливо стежити за тим, щоб таке не відбувалося.

Також вчені відзначають, що після таких загорянь необхідне очищення приміщення професійною командою. Сажа після такої пожежі містить велику кількість оксиду кобальту, оксиду нікелю та оксиду марганцю. Ці важкі метали викликають алергічні реакції на незахищеній шкірі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button