Людина

Все більше мешканців міст страждає від “голосів в голові”

Якщо ви проживаєте в густонаселеному місті, то це суттєво збільшує ризик почути сторонні голоси в голові. На думку психологів, дана аномалія пов’язана зі стресом через життя в мегаполісах.


Шокуючі 62% 18-річних жителів кримінальних районів густонаселених мегаполісів чують голоси в голові. Останнім часом молоді люди з подібного роду місця на 40% частіше звертаються до допомоги фахівців у зв’язку з епізодами психозів.

До цих епізодах найчастіше відносяться голоси в голові, а також прояви параної. Дослідники з Королівського коледжу Лондона вкрай стурбовані даною статистикою. Вони закликають до створення профілактичних заходів для зниження ризику психозу серед молодих людей.

“Якщо ми почнемо втручатися на досить ранньому етапі, приміром, пропонуючи психологічну терапію і підтримку молодим людям, яка допоможе їм краще справлятися зі стресом, то ризик розвитку психозів та інших психічних проблем у цієї категорії населення буде знижений,” – говорить дослідник доктор Хелен Фішер. – “Мова йде про боротьбу з дуже небезпечним явищем, оскільки досить часто психоз передує розвитку більш серйозних проблем, включаючи важкі депресії, біполярні розлади та шизофренію, що супроводжується галюцинаціями і голосами в голові”.

Автори дослідження назвали цілий ряд причин того, чому проживання в місті настільки сильно збільшує ризик психозу. По-перше, це пов’язано з постійною біологічною реакцією організму на стрес, яка порушує активність дофаміну в мозку.

Надмірна кількість дофаміну є найкращим біологічним поясненням розладів, пов’язаних з психозами, включаючи шизофренію. Майже половину зв’язків між життям в місті і епізодами психозу пояснюється такими факторами, як брак довіри і підтримки між сусідами, а також високим рівнем загрози.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button