Технології

Створено пластир, який розпізнає стійкі до антибіотиків бактерії

Якщо ви сильно поріжетесь ножем або отримаєте іншу подібну рану, у ваш організм можуть потрапити небезпечні для здоров’я мікроорганізми. Вони можуть стати причиною виникнення різних бактеріальних інфекцій, для лікування яких знадобляться антибіотики. На жаль, багато мікроорганізмів мають властивість виробляти стійкість до ліків, тому чим раніше будуть вони виявлені у вашому тілі, тим більше шансів на одужання у вас з’явиться. Щоб швидко виявляти наявність у рані стійких до антибіотиків бактерій, китайські вчені створили пластир, який подібно до світлофора здатний забарвлюватися в зелений, жовтий і червоний кольори. Але що означають ці відтінки і яким чином пов’язка може розпізнавати небезпечні бактерії?

Про новий винахід співробітників Інституту прикладної хімії Китайської академії наук було розказано в науковому журналі ACS Central Science. Дослідники зайнялися створенням пластиру, який змінює колір, тому, що при належній працездатності він може знизити рівень захворюваності кишковими інфекціями та іншими захворюваннями, що виникають із-за попадання в організм небезпечних бактерій.

Швидке лікування бактеріальних інфекцій

В ході наукової роботи дослідникам вдалося створити матеріал зеленого кольору, який через чотири години після наклеювання на рану забарвлюється в жовтий або червоний колір. Якщо пластир стає жовтим, це означає, що в рані є бактерії, але вони можуть бути легко знищені антибіотиками. А ось якщо матеріал набуває червоний відтінок, це означає, що речовини, які входять до його складу увійшли в реакцію з ферментами, які виділяються бактеріями, що мають імунітет до ліків.

Як можна здогадатися, у разі фарбування пластиру в жовтий колір лікарі можуть просто призначити пацієнтам прийом антибіотиків. Якщо ж матеріал став червоним, лікарі можуть опромінити його яскравим світлом, який змусить його вивільняти високоактивні види кисню і тим самим послабити стійкість бактерій до антибіотиків. Вважається, що таким чином лікарі можуть вчасно зупинити розвиток інфекції і допомогти пацієнтам уникнути ускладнень.

Создан пластырь, который распознает устойчивые к антибиотикам бактерии

Зміна кольору пластиру при виявленні чутливих до ліків бактерій (DS) та стійких до антибіотиків бактерій (DR)

На даний момент працездатність технології була перевірена тільки на мишах. На їх тіла були нанесені рани і впроваджені бактерії кишкової палички. Після нанесення нової пов’язки вона дійсно забарвилася в червоний колір і допомогла вченим швидше залікувати поранення за допомогою яскравого випромінювання. Коли саме технологія буде перевірена на людях, поки невідомо.

Создан пластырь, который распознает устойчивые к антибиотикам бактерии

Бактерії кишкової палички (Escherichia coli)

Перед цим китайські вчені хочуть поліпшити як мінімум дві властивості нового пластиру. По-перше, вони хочуть, щоб створений ними матеріал розпізнавав навіть невеликий штам бактерій, що опинився на рані. По-друге, їм необхідно зробити так, щоб розпізнавання бактерій і зміна кольору пластиру відбувалися набагато швидше чотирьох годин.

Взагалі, створення подібних пластирів ведеться постійно і різними групами вчених. На сьогодні існує величезна кількість пов’язок, які можуть швидко усунути фізичну біль і навіть допомогти в боротьбі з курінням.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button