Екологія

Збиток від природних катастроф 2017 року склав 320 млрд. доларів

Збиток від катастроф, викликаних змінами клімату, в 2017 році становив 320 млрд. доларів, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він закликав до 2020 року на чверть скоротити масштаби шкідливих викидів в атмосферу. У минулому році економічні втрати від катастроф, пов’язаних зі змінами клімату, досягли рекордних масштабів – 320 млрд. доларів. Викиди вуглекислого газу в атмосферу зросли на 1,4% до 32,5 гігатонн, що також є рекордним рівнем.

У 2017 році сезон ураганів в Карибському басейні обернувся найбільшим економічним збитком, в Південній Азії в результаті повеней постраждав 41 млн. чоловік, в Африці через посухи майже 900 тис. людей змушені були залишити свої будинки, а в Арктиці різко скоротилася площа морських льодів. Зміни клімату – це найскладніша проблема, з якою стикається людство.

До 2020 року необхідно скоротити масштаби викидів шкідливих речовин в атмосферу, принаймні, на 25%. Крім цього, до 2030 року потрібно обмежити 42 гігатоннами викид газів, що викликають «парниковий ефект».

Ще п’ять років тому збиток від природних катастроф становив «лише» 85 млрд. доларів. За прогнозом експертів компанії Aon, якщо через глобальне потепління в Арктиці з під шару вічної мерзлоти вийдуть залягаючі там 50 гігатонн метану, то цей збиток складе приблизно 60 трлн. доларів, що можна порівняти з об’ємом всієї світової економіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button