Екологія

Бельгійський стартап Turbulent створив турбіну, яка працює на водній енергії

Інженери компанії Turbulent працюють над створенням невеликих турбін з допомогою 3D-друку, які, використовуючи енергію невеликих річок і зможуть виробляти достатню кількість електрики для декількох сімей.

Гірт Слачмюлдерс (Geert Slachmuylders) і Джаспер Веррейд (Jasper Verreydt) вже почали розвивати цю ідею. Вони пояснили, що намагаються вирішити проблему постачання енергії від поновлюваних джерел. Близько 1,3 млрд людей не мають постійного джерела електроенергії, а ще більше – розраховують лише на дизельні генератори, які дуже забруднюють навколишнє середовище. При таких цифрах поновлювані джерела енергії здаються не надто прибутковою справою.

“По-перше, більшість поновлюваних джерел занадто залежать від урядових грантів. А по-друге – такі джерела, як вода і сонце, є досить непостійними, а значить електроенергія, одержана від них, потребує стабілізації,” – пояснюють автори ідеї.

Вода – менш проблемна в цьому плані, але теж має свої підводні камені. Великі гідроелектростанції часто стають причиною потопів, опустелювання, міграції людей, зростання обсягів викидів метану і т. д. Крім того, такий варіант не можна застосовувати у віддалених місцевостях. Сьогодні нам необхідна свого роду децентралізація зеленої енергії. При цьому пристрій має бути простим в установці і складатися з доступних матеріалів.

Саме це й намагаються створити вчені за допомогою технології 3D-друку. Turbulent – компактна та потужна гідроелектростанція, яка генерує електрику, використовуючи природний принцип виру, який можна створити навіть у невеликій річці.

“Мій колега Гірт одного разу спостерігав, як біля опор мосту утворюються природні вихрові потоки. Тоді йому і прийшла в голову ідея про створення такого вихору штучно для отримання енергії, – розповідає Джаспер Веррейд. – Ми створюємо невеликий вир у річці з різницею висот всього у 1 м. Цього достатньо для вироблення електроенергії та її концентрації в одній точці. Дуже маленька річка буде здатна забезпечити енергією 3-4 сім’ї.”

21-01-16-foto-600x338-1

Такі міні-гідроелектростанції можна встановлювати на річках з різницею висот від 2 м, при цьому, не блокуючи їх природне функціонування, на відміну від дамб. Вони зможуть виробляти до 200 кВт і при цьому не потребують серйозних заходів за доглядом і не впливають на навколишнє середовище, а енергія абсолютно чиста, не шкодить рибам і ідеально підходить для віддалених куточків планети.

Читайте також: 

Перспективи такого винаходу вражають. Turbulent вже співпрацює з технічними фахівцями з Autodesk і VITO і отримала фінансування на розробку від компаній KIC Innoenergy, Iminds і бельгійського уряду.

Сама міні-станція була створена за допомогою технології 3D-друку. І багато в чому саме завдяки їй проект зміг втілитися в життя. Turbulent поки знаходиться на стадії розробки, проте вже зараз можна припустити, що цей проект стане довгостроковим і має позитивний вплив на навколишнє середовище.

Крім того, бельгійські підприємці розмірковують над ще одним способом застосування турбін — для захисту вітрових енергоустановок від ерозії ґрунту, прибираючи вихровий рух навколо основних конструкцій. Це продовжить термін служби і скоротить витрати на утримання таких установок. Потрібно ще багато досліджень, але Turbulent має потенціал значно знизити витрати на створення стійких джерел енергії.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button