Інтернет

“Реальна ціна біткойна – $0”

У біткойна немає жодних шансів замінити долар, впевнений кореспондент Wall Street Journal Джеймс Макінтош. Можливості кріптовалюти надто обмежені, і це перешкоджає її поширенню. Успіху біткойн може домогтися тільки як альтернатива золота, вважає автор колонки.

Криптовалюта без кордонів, яку не може контролювати ні один уряд і яка дозволяє анонімно проводити онлайн-транзакції, — на перший погляд, ця ідея здається чудовою. Однак за фактом біткойн мало відображає цю утопічну концепцію. Найпопулярніша у світі криптовалюта ніколи не зможе замінити американські долари, впевнений кореспондент WSJ Джеймс Макінтош. Головна проблема, на його думку, полягає в тому, як працює біткойн. З його допомогою можна проводити вкрай обмежене число транзакцій, до того ж на це йде колосальна кількість електроенергії. «Якщо ціна біткойна залежить від того, чи зможе він замінити долар, то його вартість дорівнює $0», — пише Макінтош.

Відповідно до закону Грешема, гірші гроші витісняють з обігу кращі. Люди більш охоче будуть витрачати піддані інфляції гроші, випущені державою, а біткойнам віддадуть перевагу збирати. Якщо ніхто не буде розплачуватися біткойнами, то вони ніколи не стануть реальною валютою.

Забезпечити біткойн реальною вартістю можуть лише два сценарії. Перший передбачає використання криптовалюти для нелегальних грошових операцій. Однак, банківський аналітик Ден Девіс з бюро Frontline Analysts зазначає, що і в світі криміналу ціни, як правило, встановлюються в доларах, а не в біткойнах. Якщо якісь злочинці і отримують криптовалюту, то одразу її конвертують у звичайну.

За підрахунками Девіса, навіть якщо припустити, що вся торгівля наркотиками буде переведена на блокчейн, то реальна ціна одного біткойна складе всього $571 (приблизно в 6 разів нижче від поточного ринкового курсу). Втім, для криміналу біткойн може стати зручною валютою, навіть незважаючи на всі обмеження і необхідність конвертації, так як відмивання звичайних грошей обходиться значно дорожче.

Другий сценарій появи у біткойна власної (незалежної від біржових спекулянтів) вартості передбачає використання криптовалюти в якості альтернативи золоту. «Цифрове золото» збереже свою вартість, навіть якщо державна валюта зазнає гіперінфляції або повністю позбудеться своєї купівельної спроможності. Однак для цього потрібно, щоб всі визнали «внутрішню» цінність біткойна, як її визнають відносно золота.

Макінтош згоден з главою банку J. P. Morgan Chase Джеймі Даймоном, який порівняв популярність криптовалют з тюльпановою лихоманкою в Голландії XVII століття. Біткойн чекає одна з крайнощів — або успіх в заміні золота в якості універсального мірила вартості або повний провал. Перетворення біткойна у валюту кримінального світу навряд чи влаштує ентузіастів блокчейна. Саме тим, що доки «внутрішня» вартість біткойна дорівнює нулю, і пояснюється висока волатильність криптовалюти. На минулому тижні курс біткойна, наблизився до $5000, впав до $3000 через заяву Даймона і рішень влади Китаю поставити під повний контроль національний ринок криптовалют. А на початку цього тижня біткойн «відріс» майже до $4000.

Якщо майбутній курс біткойна передбачити поки складно, то доля більшості криптовалют вже приблизно визначена. Експерти аналітичної компанії Never Stop Marketing прогнозують, що через 1-2 роки на ринку залишиться тільки 5% криптовалют, які створять нові види бізнесу на трильйони доларів. Решта 95% не будуть нічого коштувати.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button