Ґаджети

Додаток для прокату самокатів: посібник з розробки

Додаток для прокату самокатів: посібник з розробки

Все більше людей по всьому світу покладаються на інноваційні технології та технології IoT, щоб зробити своє життя простішим і швидшим. Результатом цього процесу є додатки для прокату електронних транспортних засобів, які лідирують у чартах завантаження. Електросамокати мають численні переваги, серед яких екологічність, зменшення заторів і також доступність.

Статистика показує, що ринок електросамокатів з роками розширюється. Отже, інвестиції в розробку додатків для них можуть стати чудовим рішенням, яке окупиться досить скоро.

Тепер давайте зануримося в процес створення такого додатка для прокату електросамокатів та його успішного виконання!

LCOXXe17RXgLRLdQHIax68D2JcL6ctKZY0XdiWEWcUbrntwF42wp-MPW64Hz5xz8_up1yZ5QO5QrqGyuavuWbMgwRpTFQeo2XiO-M1OlF5a30CqLXpL9Wg1llRlqFqlkTwy3CeGPxxEGnO596Q

Що таке додаток додаток для прокату самокатів?

Додаток для прокату самокатів найчастіше є рішенням IoT, яке дозволяє прокат невеликих електромобілів. Можливо, ви бачили різні додатки в місцях, де ви живете.

Незважаючи на незначні відмінності, ці програми мають схожі принципи роботи.

Користувачеві необхідно увійти та вибрати спосіб оплати. Далі вони побачать карту, яка показує розташування доступних самокатів поблизу них.

Додаток розблокує електросамокат після того, як користувач відсканує QR-код.

Найчастіше програма обчислює загальну суму, коли користувач закінчує поїздку, плата буде залежати від часу поїздки.

Після сплати електросамокат знову блокується, поки хтось інший не прийде забрати його з цього місця.

Бізнес  прокату самокатів переважно автоматизований, тому багато стартапів та власників бізнесу вважають його привабливим. Вам не потрібно контролювати рух електросамокатів, платежі чи щось інше; додаток для прокату самокатів робить все за вас.

А коли мова заходить про популярність таких рішень, важливо відзначити, що стартап Bird вважається першим затребуваним додатком з прокату електросамокатів. Його оцінили приблизно в 2 мільярди доларів.

Якщо ви збираєтеся запустити власний стартап прокату електросамокатів, вам слід подумати про функції, які буде мати ваш додаток до початку процесу розробки. Отже, давайте розглянемо найважливіші функції таких програм.

Найпотрібніші функції, при розробці додатку для прокату самокатів

Почнемо з основ. У додаток повинні бути принаймні два способи оплати, щоб він був доступним для якомога більшої кількості людей. Однак є ще багато про що розповісти.

 1. GPS

Додатку E-scooter потрібне відстеження GPS в режимі реального часу, щоб користувач бачив транспортні засоби поблизу та міг знайти найближчий. Це важливо, оскільки суть таких додатків полягає в комфорті та економії часу, тому ніхто не захоче використовувати довший маршрут, щоб дістатися до електросамоката.

 1. QR СКАНЕР

Він знадобиться вашим клієнтам, щоб розблокувати електросамокат. Електросамокати мають бути позначені спеціальним QR-кодом, який розблокує транспортний засіб після його сканування програмою. Також можлива функція блокування.

 1. РОЗУМНИЙ ЗАМОК

Отже, якщо попередня функція дозволяє розблокувати електросамокат у додатку, то ця дозволяє його заблокувати. Ця функція дозволяє вашому клієнту заблокувати електросамокат у пункті призначення, щоб потім інший клієнт міг взяти транспортний засіб з цієї точки. Це робить додаток зручнішим у використанні.

А тепер давайте візьмемо приклад з кращих із кращих і подивимося на додаткові функції, які відомі стартапи впровадили у свій додаток для електросамокатів під час розробки.

Інтеграція з безпечним платіжним переказом використовується в більшості успішних програм для електросамокатів. Під час розробки можна інтегрувати найбезпечніші платіжні платформи, такі як PayPal або SecurePay. Це може підвищити довіру клієнтів до вашого стартапу та забезпечити кінцеву оплату.

Бронювання електросамокату — це функція, доступна в додатку GOAT з Остіна. Це дозволяє клієнту забронювати електросамокат із програми на 5 хвилин наперед. Це може бути дуже корисно, якщо ваш клієнт бачить транспортний засіб і йому потрібно пройти кілька хвилин, щоб дістатись до нього, тому не нехтуйте цією функцією під час розробки.

Додавання облікових записів соцмереж у програмі для електросамокатів  може стати хорошим рішенням для маркетингу. Ваш кінцевий користувач може показати всім, що використовує ваше додаток, таким чином ви отримаєте високу оцінку, а ваш користувач – додаткові бонуси, наприклад невеликі знижки. Ця функція використовується в програмі Skip із Сан-Франциско.

Форма зворотного зв’язку допоможе вам дізнатися, що ваші користувачі насправді думають ваш про додаток і які ідеї у них є, щоб її покращити.

Також є деякі апаратні функцій, які ви повинні враховувати, як-от сигналізація проти крадіжки, датчик батареї та відстані, датчик технічного обслуговування та інші. Це не лише покращить якість додатка та досвід клієнтів, але й зробить ваш бізнес справді автоматизованим.

Тепер, коли ми розібралися із функціями в розробці, давайте подивимося на власне процес розробки додатку для електросамокатів.

iyJmFV1-SDcbTvP3jvlH9CUUIGaFEpyf9M_v7y6302FLyeTDVFAPjYb7hjhaPYpA1pHW9gKgUYlth1ILkciUdHkkEod0eRUWyqneDm0OHIyljfq-pchQVlguunEK1b7bQTN470tHyv6I02fF6Q

Рішення від RexSoft для розробки додатків для прокату самокатів

Якщо вам потрібна програма для електросамокатів, щоб повністю відповідала вашим вимогам, є два основних способи, як це зробити: франшиза прокату самокатів та розробка “під ключ”. Давайте розглянемо обидва ці варіанти та порівняємо можливості, які вони вам надають.

Франшиза прокату самокатів

 • Ми використовуємо готовий продукт від RexSoft для прокату самокатів – кросплатформений додаток доступний для подальшого налаштування та масштабування.
 • Ми можемо налаштувати його функціональність як для менеджерів, так і для клієнтів.
 • Доступна інтеграція платіжних систем.
 • Доступне налаштування електросамокатів для функціональності додатку.
 • Подальший запуск на ринок доступний для iOS і Android.

Загальні витрати часу

100-200 годин

Загальна вартість

$5000-7000 в залежності від витраченого часу.

Розробка додатку для прокату для електросамокатів з нуля

 • Ми розробляємо додаток для електросамокатів з нуля залежно від потреб клієнта та використовуємо першокласні технології Flutter і Node JS, щоб отримати кросплатформений додаток.
 • Ми розробляємо прототипи та унікальний UX/UI дизайн додатка.
 • Ми розробляємо індивідуальні функціональні можливості додатка як для менеджерів, так і для клієнтів.
 • Доступне налаштування електронного скутера для функціональності програми.
 • Подальший запуск на ринок доступний для iOS і Android.

Загальні витрати часу

1000-1300 годин

Загальна вартість

$35000-45000 в залежності від витраченого часу.

Процес розробки додатку для самокатів

Завжди потрібно починати з апаратного забезпечення. Переконайтеся, що у вас все налаштовано, а потім почніть розробку додатку  для прокату електросамокатів. Ось деякі кроки, які вам доведеться зробити, якщо ви хочете працювати з RexSoft.

ДИЗАЙН

Дизайн — зручний та інтуїтивно зрозумілий дизайн необхідний для розробки додатків для електросамокатів. Вам слід розглянути мінімалістичні ідеї дизайну або використовувати щось інтерактивне, щоб змусити користувачів повертатися більше ніж один раз. Дизайн повинен привернути увагу, і ви навіть можете подумати про те, щоб почати з прототипування програми.

FRONT-END РОЗРОБКА

Front-end розробка — кожна функція на поверхні програми — це те, для чого створені front-end розробники. Переконайтеся, що ваш додаток для електросамокатів працює безперебійно та не зависає, тоді люди будуть використовувати його частіше.

BACK-END РОЗРОБКА

Back-end розробка — також один з найважливіших кроків. Вам слід двічі перевірити наявність сторонніх служб, таких як способи оплати, GPS та інші, щоб бути безпечними. Це може підвищити навички роботи з клієнтами, які користувачі отримують від вашого додатка для електросамокатів, тому ми приділяємо йому особливу увагу під час розробки.

ТЕСТУВАННЯ

Тестування — говорить само за себе. Наші розробники з контролю якості перевірять додаток на наявність усіх помилок і усунуть кожну з них.

СТВОРЕННЯ API ПРИСТРОЮ

Створення API пристрою — в руках розробників IoT. Це гарантує, що програма правильно підключається до обладнання та все працює, як задумано. Як ви можете здогадатися, це також одна з найважливіших речей у розробці додатків для електросамокатів.

Все в нашому процесі розробки додатків для електросамокатів ретельно розраховано, щоб забезпечити найкращі результати нашим клієнтам. Тому ми також прагнемо вибирати найкращі технології для свого розвитку.

TNfmihTbRea39Qd3YHWR9_uaDB4G0koIni2Z3BsGovcorFVYHa7YOEzNByb83lbG9GIhi_T7GAjo0zTzqmVtHKJbM8IYlBb735tsc1Sr2hw97EFoha100ioQTyELHEB5KwA7TDm-IX0OCY80SQ

Приклад розробки додатку для електросамокатів C24

Про цей проект ми вже згадували вище. Це український додаток для електросамокатів, який присутній у найбільших містах, таких як Київ та Харків. Ми розробили його для підтримки екологічно чистих транспортних засобів та нових ідей, які поширюються всім світом.

Особливості додатку для оренди самокатів на прикладі C24

ПАНЕЛЬ КОРИСТУВАЧА

 • реєстрація/авторизація
 • карта із зображенням самокатів
 • можливість перегляду інформації про стан самоката та його тарифи на карті
 • оренда самоката для поїздки
 • особистий рахунок
 • історія поїздок
 • баланс (поповнення, історія витрат)
 • промокоди
 • реферальна програма
 • повідомлення (вхідні сповіщення та розсилка)
 • налаштування (пароль, режим початківця з обмеженою швидкістю)
 • про нас (інформаційна сторінка та форма зворотного зв’язку)

ПАНЕЛЬ АДМІНІСТРАТОРА

 • керування користувачами (редагування, блокування на певний період з повідомленням користувачеві)
 • менеджери (встановлення прав персоналу)
 • самокати (додавати пристрої, редагувати, переглядати історію поїздок та орендувати пристрій)
 • поїздки (історія поїздок)
 • території (створення територій для окремих міст, районів міст, створення зон пересування на цих територіях)
 • акумулятори (керування батареєю самоката)
 • заміна батареї (облік робіт із заміни акумулятора персоналом)
 • промокоди (створення)
 • повідомлення (створення списку розсилки)
 • редагування текстового вмісту програми
 • налаштування
 • франшиза (відгук)
 • історія команд (логін)
 • статистика

Цей додаток має всі основні функції, працює як на iOS, так і на Android, і для нього ми також розробили рекламний веб-сайт.

Однією з найбільших проблем було створення панелі адміністратора, тому ми радимо звернути на це особливу увагу при розробці додатку для електросамокатів. Детальніше про це ви можете прочитати в нашому прикладі!

Додаток для електросамокатів може бути надзвичайно успішною бізнес-ідеєю, тому, якщо ви хочете почати власний стартап, придивіться до цієї ніші. Це молодо і більш ніж готово до того, щоб ваш додаток став поворотним!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button