Ґаджети

Смартфони руйнують мозок мух

Щоденний вплив синього випромінювання, яке виходить від екранів смартфонів, скорочує тривалість життя і викликає пошкодження нейронів мозку, з’ясували вчені з Орегонського університету. Вони проводили експеримент на мухах-дрозофілах.

Вчені щоденно піддавали дрозофіл 12-годинного впливу синього випромінювання. Решта 12 годин мухи перебували в темряві. Мухи з контрольних груп або перебувало в темряві постійно, або отримували світло, синє з якого було відфільтровано.

У мух, які опромінювалися синіми світлодіодами, тривалість життя виявилася нижчою, ніж у комах з контрольних груп. Згодом мухи, на яких впливало синє світло, стали менш рухливими і гірше чіплялися за стінки. Розтин після їх смерті показав, що у них були пошкоджені клітини сітківки очей і нейрони мозку.

В експерименті брали участь не тільки звичайні мухи, але і дрозофіли, які народилися без очей. Незважаючи на це, їх нейрони теж руйнувалися під впливом синього світла. Вчені припускають, що випромінювання від смартфонів збиває добові циркадні ритми організму і впливає на гени, що відповідають за розвиток запальних процесів.

Автори дослідження зазначили, що довгострокові наслідки щоденного впливу синього світла на людину поки не відомі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button