Ґаджети

Доведено негативний вплив мобільних телефонів на успішність у молодших класах

Ірландськими дослідниками доведено негативний вплив стільникових телефонів на успішність учнів молодших класів. Дев’ятирічні власники гаджетів показують знання математики і гуманітарних науках гірше, ніж у інших дітей.

Ірландський інститут ESRI з’ясував, що до 9 років мобільні пристрої здатні знизити дитині пам’ять і концентрацію. Як розповідають керівники дослідження, вплив гаджетів на молодших учнів оцінювали в різних країнах, і сьогодні його негативну роль не можна заперечувати. У школярів 9 років і молодше тільки формуються навички рахунку, читання і письма.

Водночас вони активно освоюють управління смартфонами, що знижує концентрацію та здатність до запам’ятовування. Ірландські експерти зібрали дані про 8,5 тисяч дітей з різних соціальних груп і шкіл.

Математичні і гуманітарні тести користувачі смартфонів 9 років і молодше проходили на 4-5 відсотків гірше однолітків, які отримали телефон у старшому віці. При цьому особисті гаджети нащадкам раніше купували ті батьки, у яких рівень достатку нижче, як і рівень освіти.

Автори дослідження вважають, що купувати школярам телефони варто якомога пізніше. Питання планують винести на обговорення в ірландському міністерстві освіти.

Кнопка «Наверх»