Здоров'я

Додаток для смартфона діагностує інсульт за секунди

Додаток, що використовує розпізнавання облич, допоможе медикам швидкої допомоги швидко діагностувати інсульт.

Дослідники з Мельбурнського королівського технічного інституту (RMIT) розробили застосунок для смартфонів на основі ШІ, який допомагає швидко діагностувати інсульти. Інструмент із точністю 82% доповнить традиційні тести для експрес-діагностики пацієнта лікарями швидкої допомоги.

Додаток використовує технологію розпізнавання облич для виявлення інсульту шляхом аналізу симетрії обличчя та певних рухів м’язів. Система FACS – кодування рухів мімічних м’язів, розроблена в 1970-х роках, класифікує рухи обличчя за скороченням або розслабленням м’язів обличчя, надаючи детальну основу для аналізу виразів обличчя.

Одним із ключових параметрів, що впливають на людей, які перенесли інсульт, є те, що їхні лицьові м’язи зазвичай стають односторонніми, тож один бік обличчя поводиться інакше, ніж інший.

У нас є інструменти ШІ та обробки зображень, які можуть визначити, чи є якісь зміни в асиметрії посмішки – це ключ до виявлення в нашому випадку, – говорить Гільєрме Камарго де Олівейра, співавтор дослідження

Інсульти відбуваються, коли кровопостачання частини мозку переривається або зменшується, що перешкоджає надходженню кисню та поживних речовин у мозкову тканину. Кілька хвилин затримки лікування можуть призвести до незворотного пошкодження клітин мозку. При цьому майже 13% інсультів залишаються непоміченими у відділеннях швидкої допомоги та лікарнях.

Дослідники вважають, що використання додатка, встановленого на смартфон, разом із традиційними засобами діагностики допоможе лікарям швидкої допомоги швидко визначити пацієнта, який переніс інсульт, заздалегідь повідомити про це лікарів, щоб підготувати лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button