Здоров'я

Забруднене повітря може підвищити ймовірність викидня

Вплив забрудненого повітря може значно збільшити ризик виникнення викидня протягом тижня, попереджають американські вчені з Університету Юти. За словами фахівців, навіть короткочасний вплив забруднюючих частинок може мати серйозний вплив на організм, в тому числі підвищити ризик викидня у вагітної жінки на 16%.

Промисловість, автомобілі та різні види викопного палива завдали серйозної шкоди повітрю, і тепер наше повітря також завдає шкоди нашому здоров’ю, кажуть експерти. В середньому, кожна людина на Землі втрачає близько 2,6 року життя, пов’язаного з забрудненням повітря. Іноді брудне повітря забирає близько 8 років життя. Забруднення повітря небезпечно практично для кожного органу тіла. Так, забруднюючі частинки ускладнюють роботу легенів і ушкоджують їх клітини, порушують функціонування серця, збільшують ризик виникнення вроджених дефектів і появи на світло недоношених дітей. І тепер нове дослідження показало, що життя в забруднених районах підвищує ризик втрати вагітності.

Щоб прийти до таких висновків, вчені розглянули дані про 1300 жінок, які звернулися у відділення невідкладної допомоги після викидня в період з 2007 по 2015 рік. Експерти порівняли частоту викиднів з рівнями озону, азоту та твердих часток (PM2,5) у повітрі у попередні дні. Після ретельного контролю усіх інших факторів ризику викиднів було встановлено, що вплив забрудненого повітря підвищував ймовірність викидня на 16% протягом 3-7 найближчих днів. За словами експертів, це перший випадок, коли було встановлено, що такі короткострокові ризики мають настільки серйозні наслідки для здоров’я.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button