Здоров'я

5 популярних страхів вагітних

Вагітність – це не тільки радість про прийдешнє материнське щастя, але і страхи, які відчуває жінка в зв’язку з можливими проблемами під час вагітності.

Страх 1: Загроза викидня

Мабуть, це найпоширеніший страх вагітних. У той же час фахівці запевняють, що якщо ви відносно здорові, і у вас немає серйозних патологій, то турбуватися вам не варто.

Але якщо викидень стався, то в більшості випадків причиною тому служать генетичні аномалії плоду, які несумісні з життям. Це один з механізмів природного відбору, який зберігся і донині.

Пам’ятайте, що більшість здорових жінок в змозі виносити дитину без застосування будь-яких ліків. Правда, для того щоб знизити ймовірність викидня та інших проблем при вагітності рекомендується відмовитися від шкідливих звичок (куріння і вживання спиртних напоїв), дотримуватися збалансованого харчування та фізичного навантаження.

 

Страх 2: Передчасні пологи

Лише у 10% (тобто у кожної десятої) відбуваються передчасні пологи. При цьому найчастіше вони трапляються у жінок з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, ожирінням, гіпертонією і іншими). При грамотній корекції здоров’я можна істотно знизити ймовірність передчасних пологів. Лікарі запевняють, що навіть при надто великій вазі жінки, як правило, доношують плід до прийнятних термінів, коли народжена дитина не вимагає ніяких спеціальних умов.

Читайте також:

Страх 3: Біль при пологах

Про це турбуються багато жінок. Нестерпні болі при пологах лякають більшість жінок, які ще не народжували. Однак ви повинні знати, що жіночий організм певним чином готується до вагітності. Так, родові шляхи стають більш еластичними, а кількість больових рецепторів у матці зменшується.

Якщо пологи будуть дуже болючими, можна полегшити біль за допомогою епідуральної анестезії, а також спеціальних дихальних технік.

Страх 4: Вроджені патології плода

Як правило, більшість вроджених патологій плоду несумісні з життям і зазвичай закінчуються викиднем на ранніх термінах. Близько 3-4% випадків припадає на менш значущі вроджені патології. Це означає, що в 96-97% випадках народжуються абсолютно здорові діти. Крім того, сучасні діагностичні заходи дозволяють виявити ті чи інші патології на ранніх термінах вагітності, коли жінка може прийняти рішення, чи продовжувати їй вагітність.

Страх 5: Кесарів розтин

В даний час близько 30% пологів виконуються з допомогою кесаревого розтину. При цьому з них тільки зовсім невеликий відсоток відноситься до термінових операцій. У більшості випадків кесарів розтин проводять у плановому порядку чи за деякими медичними показаннями.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button