Земля

Доісторична акула мегалодон виявилася більше 16 м в довжину

На сьогодні була оцінена тільки довжина легендарної гігантської акули мегалодону. Тепер нове дослідження, проведене Брістольським університетом і університетом Суонсі і опубліковане в журналі Scientific Reports, показало розмір решти її тіла, включаючи плавники, які відповідають зростанню дорослої людини.

Визначення розміру найбільших акул може бути важким для викопних форм, у яких часто залишаються тільки зуби. Сьогодні найгрізніша з нині живих акул – велика біла акула завдовжки понад шість метрів, яка кусає з силою у дві тонни.

Її викопний родич, велика зубна акула Мегалодон, зірка голлівудських фільмів, жила від 23 до приблизно трьох мільйонів років тому, була вдвічі довшою великої білої акули і мала силу укусу понад десять тонн.

Скам’янілості мегалодону в основному являють собою величезні трикутні зуби розміром більше людської руки.

Джек Купер, який тільки що отримав ступінь магістра в області палеобіології в Школі наук про Землю Брістольського університету, і його колеги з Брістоля і Суонсі використовували ряд математичних методів, щоб визначити розмір і пропорції цієї тварини, порівнявши його живих родичів з екологічним і фізіологічним подібностями мегалодону .

Проєктом керували експерт з акул доктор Каталіна Піміента з Університету Суонсі і професор Майк Бентон, палеонтолог з Брістоля при співробітництві доктора Умберто Феррон з Брістоля.

“Я завжди був у захваті від акул. Будучи студентом, я працював і пірнав з великими білими в Південній Африці – звичайно, під захистом сталевої клітки. Це почуття небезпеки, але також і те, що акули такі красиві і добре пристосовані тварини, що робить їх такими привабливими для вивчення. Мегалодон був насправді тією самою твариною, яка надихнула мене зайнятися палеонтологією, в першу чергу, за все в шість років. Так що я був на сьомому небі від щастя, коли отримав шанс вивчити її. Це був проєкт моєї мрії. Але вивчати тварину цілком складно, враховуючи, що всі, що у нас дійсно є, – це безліч ізольованих зубів”, – твердить Джек Купер, магістр в області палеобіології в Школі наук про Землю Брістольського університету

Раніше викопну акулу, офіційно відому як Otodus megalodon, порівнювали тільки з великою білою акулою. Джек і його колеги вперше розширили цей аналіз, включивши в нього п’ять сучасних акул.

Порівняння спинного плавника дорослого мегалодону з дайвером довжиною 1,6 м. Надано: Олівер Е. Демут.

Доктор Піміента пояснює: «Мегалодон не є прямим предком великої білої акули, але в рівній мірі пов’язаний з іншими великими хижими акулами – такими як мако, лососева акула і акула порбігль, а також велика біла акула. Ми об’єднали докладні вимірювання всіх п’яти акул, щоб будувати припущення щодо мегалодону ».

Результати показують, що у мегалодону Otodus довжиною 16 метрів, ймовірно, була голова близько 4,65 метра в довжину, спинний плавник приблизно 1,62 метра у висоту і хвіст приблизно в 3,85 метра.

Надано: Nature, Олівер Е. Демут.

Це означає, що доросла людина може встати на спину цієї акули і буде приблизно такою ж висоти, як спинний плавник.

Реконструкція розмірів частин тіла мегалодону є фундаментальний крок до кращого розуміння фізіології цього гіганта і внутрішніх чинників, які, можливо, зробили його схильним до зникнення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button