Земля

Тропічні ліси виявилися стійкі до глобального потепління

Вони мають здатність до швидкого відновлення, але повинна бути зупинена вирубка і збережені старовікові ліси.

Image by Rosina Kaiser from Pixabay

Вчені встановили, що тропічні ліси є більш стійкими до кліматичних змін, ніж вважалося раніше. За допомогою комп’ютерного моделювання дослідники побудували прогнози того, як тропічні ліси планети будуть адаптуватися до зростання середньої глобальної температури і збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

Аналіз показав, що з 22 складених глобальних кліматичних моделей тільки одна передбачає значне скорочення біомаси тропічних лісів до 2100 року. Решта доводять, що ці ліси мають високу стійкість і здатні відновити свої функції всього за 25 років.

Але для забезпечення такого відновлення потрібно зробити ряд дій: припинити вирубувати ліс, боротися з ландшафтними пожежами, зберегти довколишні старовікові ліси з місцевою рослинністю, підтримувати проєкти лісовідновлення і лісорозведення.

“Може створитися помилкове враження, що ліси можуть бути знищені, а потім легко відновлені. Будь-який вторинний ліс є нащадком навколишніх його лісів. Якщо ми захистимо те, що залишилося, в майбутньому з’явиться шанс для відродження», — розповів один з авторів дослідження Педро Бранкаліон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button