Авто

Доопрацьований білоруський електромобіль планується презентувати до кінця 2018 року

Доопрацьований білоруський електромобіль планується продемонструвати до кінця 2018 року, повідомив журналістам голова Президії Національної академії наук Володимир Гусаков на сесії Загальних зборів НАН.

«У минулому році показали зразкову модель, зараз активно працюємо над повністю білоруським зразком електромобіля. Це дуже складний механізм для виготовлення, відпрацьовуємо різні системи. Ми плануємо створення електромобіля не тільки якогось одного типу — ми відпрацьовуємо і представницького класу, середнього класу і доступний для широких верств населення, він має бути доступним за цінами і зручним у використанні», — зазначив голова Президії НАН.

Вже зараз білоруські вчені демонструють лінійку електротранспорту — скутери, велосипеди, мопеди. «Це наші білоруські розробки. Акумулятор — теж білоруського виробництва», — підкреслив Володимир Гусаков.

Що стосується серійного виробництва електромобілів, то це окреме питання. Воно може бути налагоджено на новому або вже діючому підприємстві, наприклад на «БЕЛДЖІ». «Це питання наступного порядку, нам треба спочатку його розробити і довести ефективність і переваги. Якщо наш електромобіль буде за своїми технічними характеристиками не поступатися закордонним аналогам, тоді буде ставитися питання про його виробництво, — зазначив Володимир Гусаков. — Зараз ми добиваємося того, щоб він був конкурентним».

«Ми не залишили ідею електромобіля, як і раніше працюємо над нею і успішно просуваємося», — резюмував він.

 

Кнопка «Наверх»