Технології

Графічна плівка зробить сонячні панелі більш привабливими

Компанія Sistine Solar виробляє графічну плівку під назвою SolarSkin, якою можна покривати високоефективні сонячні панелі для надання їм привабливого вигляду. Найчастіше, з її допомогою фотопанелі маскують під колір самоого даху, роблячи їх непомітними для ока.

Навіть червоний іспанський черепичний дах тепер не буде виглядати негарно з чорними прямокутниками на даху, розмістивши поверх фотопанелей SolarSkin, яка імітує таку ж червону черепицю.

Саме це мотивувало співзасновників Sistine Solar Сентхіла Баласубраманіана і Ідо Салама створити продукт, який покращує естетику сонячний батарей і роблять їх більш привабливими для більшості людей.

«Ми були засмучені тим, наскільки це хороша технологія, наскільки вона доступна, а потім по реакції з боку домовласників зрозуміли, що вони не будуть використовувати її на своїх дахах,» — розповів Салама.

Причиною було те, що сонячні панелі псували зовнішній вигляд будинку.

Тому в 2017 році вони розробили SolarSkin. Зараз же компанія розробляє дилерську мережу, щоб знайти підходящих партнерів по установці.

Sistine Solar використовує закритий процес друку для нанесення графіки на тонкоплівковий полімер. Таким чином, можна нанести будь-яке зображення, але Салама сказав, що маркетингові зусилля зараз зосереджені на ринку житла і замовників, які бажають зробити сонячні панелі на даху непомітними. Sistine Solar вже розробила безліч популярних варіантів покрівельних покриттів.

При цьому Sistine Solar пропонує використовувати тільки чорні панелі, так як однорідний фон краще підходить для SolarSkin. Крім того, чорні панелі зазвичай є більш високоефективними конструкціями, що допомагає боротися з невеликою втратою ефективності, яку панелі втрачають після нанесення покриття SolarSkin.

Після нанесення маскуючої плівки SolarSkin пристрою втрачають від 1,8 до 3% ефективність. Модуль з 19% ККД може стати ефективним лише на 16%.

«Використовуючи високоефективні бренди, ми отримуємо дуже конкурентоспроможні проекти,» — зазначив Салама.

Очікуваний строк служби SolarSkin становить від 10 до 12 років, але це більше пов’язано з вигорянням кольору, ніж проблемами в роботі продукту.

Кнопка «Наверх»