Технології

Дороги в Дубаї будуть генерувати електроенергію і роздавати Wi-Fi

У Дубаї збираються обладнати автодороги новими щоглами освітлення, які забезпечать емірат Wi-Fi-мережею, а також прокласти дороги з фотоелементами.

Дороги в Дубае будут генерировать электроэнергию и раздавать Wi-Fi

Спільне з Німеччиною підприємство DEWA підписало меморандум про взаєморозуміння з французькою компанією Ragni для проектування і впровадження вже в 2018 році «розумних» освітлювальних стовпів.

«Інтелектуальні щогли освітлення, які будуть запущені в першому кварталі 2018 року, об’єднають кілька інноваційних функцій на підтримку інфраструктури «розумного» міста,» — сказав Саїд Аль Тайер, управляючий та виконавчий директор DEWA.

Ці об’єкти будуть використовуватися, в тому числі, і для забезпечення автономного руху транспортних засобів. Також стало відомо про можливе встановлення дорожнього покриття з вбудованими фотоелементами для виробництва сонячної енергії. В рамках цієї ініціативи представники DEWA провели зустріч з компанією Colas Group, що спеціалізується на будівництві автомобільних доріг і залізниць.

Агентство ознайомилося з технологією Wattway, використовуваної для виробництва сонячної енергії панелями, встановленими на дорогах.

У технології є потенціал в контексті зарядки електромобілів. Пропонований варіант не передбачає модернізацію існуючої інфраструктури. Панелі можуть бути встановлені безпосередньо на покриття без додаткових інженерних робіт, повідомляє unian.net

Кілометрова ділянка дороги, прокладеної за допомогою цієї технології може забезпечити освітлення в місті населенням 5 тис осіб. 20 кв. м панелей Wattway надають електроенергію, необхідну для живлення одного будинку.

Нові проекти відповідають іншим ініціативам у рамках планів емірату забезпечити сонячними панелями дах кожного будинку до 2030 року і перевести 25% енергетики на екологічно чисті джерела.

«Ці інноваційні ініціативи підтримують зусилля Дубая збільшити використання чистої енергії, захисту навколишнього середовища та підтримці наших природних ресурсів,» — сказав Аль Тайер.

 

Кнопка «Наверх»