Технології

Нове атомне джерело енергії з ККД понад 60%

Розробники атомного джерела енергії оголосили про досягнення ККД понад 60%. Це значно перевершує ефективність попередніх атомних батарей, які досягали лише кількох відсотків.

У пресрелізі компанії зазначається, що цей успіх відкриває нову еру в атомних системах живлення: “Порівняно з іншими методами перетворення радіоізотопної енергії, чий ККД нижчий за 10%, це найвищий рівень ефективності з будь-коли досягнутих. Цей успіх віщує багатообіцяючий комерційний запуск радіоізотопних джерел живлення нового покоління”.

Нову батарею розробили за сприяння Міністерства енергетики США. Вона має модульну конструкцію, що дозволяє масштабувати її від нановат до кіловат, роблячи батарею придатною для широкого спектра застосування. Зокрема, її можна використовувати для медичних імплантатів, енергопостачання віддалених баз, а також у космічних місіях.

Висока ефективність перетворення радіоактивного розпаду в електричну енергію означає, що буде потрібно менше радіоактивного матеріалу. Крім того, вибір ізотопів не буде настільки обмеженим, як у сучасних напівпровідникових джерел живлення. Розробники стверджують, що крихітний пристрій розміром з монетку здатний забезпечувати десятки міліватів енергії понад сто років. Це в сто разів більше, ніж у китайської атомної батарейки аналогічного розміру, представленої на початку 2024 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button