Фото

Дорожнє полотно з сонячних панелей

Американські ентузіасти працюють над проектом Solar Roadways — сонячними дорогами. Суть проекту в розробці дорожніх плит з інтегрованими сонячними батареями, які можуть витримувати дуже високі навантаження.

h_h4OWnmmEg_resized

Зокрема, говориться, що такі модулі зможуть витримувати навантаження понад 100 000 кілограмів. Ці дорожні сонячні панелі можуть бути встановлені на дорогах, автостоянках, тротуарах, велосипедних доріжках, дитячих майданчиках і т.д., буквально на будь-якій поверхні під сонцем.

I8D0PtXwPCg_resized

Таким чином можна забезпечувати електроенергією будинки і підприємства уздовж сонячних трас. Однак, крім цієї функції, дорога з таким покриттям буде володіти і властивостями «розумної» дороги, а саме зможе забезпечити водіїв світловою розміткою і системою підігріву для танення льоду і снігу.

IdgEA_LhQd8_resized

До того ж власники електромобілів фактично зможуть підзарядитися в будь-якому місці свого маршруту, не переймаючись відсутністю найближчої електрозаправки. Розробники не виключають і зарядку прямо під час руху методом електромагнітної індукції. Під дорожнім полотном пропонується прокладати канали для зливової каналізації та комутацій.

KJVngeaepQs_resized

Кнопка «Наверх»
Закрыть