Здоров'я

Вправи на витривалість призводять до аритмії

Дослідження Британського кардіологічного фонду показали, що м’язові вправи викликають молекулярні зміни в тій частині серця, яка відповідає за сердцебиття. Саме тому у атлетів-професіоналів частота серцевих скорочень у спокої низька і існує високий ризик появи перебоїв серцевого ритму.

vytryvalist_550

Парадоксально, але атлети, що знаходяться в прекрасній фізичній формі, схильні до ризику заробити аритмію більше від середньостатистичних людей.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що такі тривалі і виснажливі для серця заходи, як марафони і триатлон, призводять до уповільнення серцевого ритму. Вчені з’ясували, що вправи на витривалість знижують рівень білка HCN4, через це падає частота серцевого ритму.

У звичайної людини в стані спокою відбуваються 60-100 ударів серця на хвилину, а у атлета всього лише 30, при цьому під час сну ритм скорочень може бути ще нижчим.

Читайте також: Заняття в спортивному залі скоро можуть замінити таблетками

Частота серцевого ритму контролюється нервовою системою. Саме тому, логічно було б припустити, що перезбудження, яке відбивається на вегетативній нервовій системі, викликає зменшення частоти серцевого ритму.

Дослідження показали, що з часом професійним атлетам можуть знадобитися кардіостимулятори. Незважаючи на те, що експерименти проводилися на мишах, стосовно людей, особливо спортсменів зі стажем, такі дослідження мають велике значення.

Втім, вчені роблять висновок, що для загального здоров’я людини будь-які тренування (у рамках розумного) корисніше ледачого неробства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments