Фото

Сонце входить в новий цикл свого життя

Масивна сонячна пляма AR2770 повертається до Землі. Вчені говорять, що це свідчить про початок нового 25 циклу зірки, який триватиме приблизно 11 років.

Сонячні спалахи – це раптові вибухи енергії поблизу сонячних плям. Відстежувати ці процеси на нашій зірці неймовірно важливо, оскільки прогноз того, коли сонячна активність збільшиться, потенційно може захистити астронавтів на орбіті, а також запобігти руйнуванню супутників.

Сонце входить в новий цикл свого життя
AR2770

Зараз наше Сонце знаходиться на порозі зміни циклів. Багато вчених очікували цього ще минулого року, однак цього так і не відбулося. Зазвичай новий цикл говорить про те, що зірка почне підвищувати рівні своєї активності. Хоча AR2770 ще не показувало «убивчих» спалахів, експерти уважно стежать за тим, щоб підготуватися до події, яка може вивести з ладу електричні прилади на нашій планеті.

За словами фахівців, AR2770 випустило кілька спалахів класу С1, які не є дуже інтенсивними, проте за нею послідувала невелика хвиля іонізації в верхніх шарах атмосфери Землі. Зараз пляма росте, і протягом наступних кількох днів можлива підвищена активність, яка може привести до більш інтенсивних сонячних спалахів.

Знімок був зроблений астрономом-любителем Крістіаном Віладріхом з Франції. Він сфотографував сонячну пляму через фільтр «Calcium K» (CaK), який пропускає фіолетове світло від однократно іонізованих атомів кальцію в атмосфері Сонця.

Сонце входить в новий цикл свого життя
Christian Viladrich AR2770

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button