Земля

Дослідження: кити мігрують в тропіки, щоб скинути шкіру

Дослідники з США з’ясували, що линяння шкіри у китів призводить до їх пересування на великі відстані. Вони впевнені, що саме тому ссавці здійснюють найбільші щорічні міграції, що надає значний вплив на екосистеми.

Дослідники спиралися на теорію, яку висунули ще понад століття тому. Вона належить китобоям, які тоді припустили, що більшість китів, що добувають корм у високих широтах, періодично мігрують в тропіки. Однак вони не розуміли причин, чому траплялася ця сезонна міграція.

Вчені стверджують, що для міграції існує причина — линяння шкіри. Вони відзначають, що це важлива фізіологічна потреба, яку кити, в процесі еволюції, задовольняли, тимчасово переміщаючись в більш теплі води. Про це розповіли екологи з Університету штату Орегон.

Дослідники додали, що механізм линяння птахів і ссавців різко відрізняється. Кити, які проводять більшу частину життя в холодних водах Антарктиди, відводять кров від шкіри. Це дозволяє їм зменшити розпад клітин і лущення шкіри. Під час міграції ж кити відновлюють метаболізм шкіри і линяють в теплому середовищі.

Вчені також спостерігали, як кити в холодних антарктичних водах покриваються товстою плівкою, яка складається з мікроскопічних діатомових водоростей. Це є підтвердженням теорії про те, що у них немає звичайного линяння шкіри, яка є у інших тварин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button