Людина

Смерть домашньої тварини може заподіяти більше страждань, ніж втрата одного або близького родича

Дослідники підтвердили те, що ми і так знали — горе від втрати домашньої тварини порівнянно з втратою близької людини, а іноді може бути більш травматичним. Вчені вважають, що наше ставлення до втрати домашніх тварин змінилося за останнє сторіччя. Сьогодні домашні улюбленці все частіше вважаються повноцінними членами сім’ї. Однак втрата улюбленого друга-тварини ускладнюється із-за відносної новизни досвіду, що часто є першим зіткненням людини зі смертю, а також з-за того, що більшість людей вибирають евтаназію.

Смерть домашнего животного может причинить больше страданий, чем потеря друга или близкого родственника

Домашні тварини є повноцінними членами сім’ї та їх втрата може заподіяти багато болю

Як змінилося наше ставлення до домашніх тварин?

Дослідники вважають, що з домашніми тваринами ми поділяємо одні з найбільш близьких відносин — ми бачимо їх щодня, вони залежать від нас, ми пристосовуємо наше життя до їх потреб. Сьогодні домашні тварини стають членами сім’ї, тому що вони активно формують наше життя. Як пише Popular Science, багато людей, у яких є домашні тварини, прокидаються в певний час тому, що необхідно погуляти з собакою. Люди й тварини разом встають, їдять, проводять час у ванній і так далі — так тварини стають частиною ритуалів, які становлять сім’ю. Частково з цієї причини й в залежності від відносин, втрата домашньої тварини може бути більш травматичною, ніж горе, яке ми відчуваємо після смерті членів сім’ї та друзів.

Смерть домашнего животного может причинить больше страданий, чем потеря друга или близкого родственника

Ставлення до домашніх тварин з плином часу змінилося в кращу сторону

Згідно з результатами дослідження 2015 року, опублікованого в журналі Science, ми формуємо прихильність до тварин так само, як прихильність до людей. В ході дослідження власники собак дивилися їм в очі, в результаті чого у людини й собаки підвищувався рівень окситоцину. Окситоцин, іноді називають гормоном любові, який регулює соціальні взаємодії. Кількість окситоцину зростає, коли люди дивляться один одному в очі і коли батьки дивляться на своїх новонароджених дітей.

На думку психолога з Мічиганського університету Томаса Вробеля, смерть домашньої тварини часто виявляється першим зіткненням людини з втратою близьких відносин. Людська смерть відносно “прийнята” нами, через те, що існує ціла індустрія поховання та кремації і мати справу з мертвим тілом не доводиться. На відміну від втрати домашньої тварини. З цієї причини, дослідники радять подумати про те, чи збираєтеся ви піддати тварину евтаназії і коли. Часто евтаназія необхідна з медичної точки зору. У таких випадках — це найкраще, що можна зробити для вмираючої тварини. Однак таке рішення може супроводжуватися почуттям провини. Результати дослідження про взаємозв’язок між симптомами горя і прихильності до домашнім тваринам були опубліковані в 2005 році в журналі Journal of death and Dying.

Смерть домашнего животного может причинить больше страданий, чем потеря друга или близкого родственника

Коти сприймають господарів, як своїх батьків

Дослідники і практикуючі ветеринари повідомляють, що можливість проведення евтаназії вдома, а також хоспіс для домашніх тварин можуть полегшити смерть для членів сім’ї. Евтаназія в домашніх умовах допомагає усунути негативний досвід усвідомлення того, що ви привозите тварину вмирати в місце, яке швидше за все викликає у неї стрес.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button