Наука

Сечу будуть використовувати для удобрення рослин на Марсі

Вчені вирішили використовувати сечу як основне джерело для удобрення рослин на Марсі. Вона допомагає рослинам розвиватися навіть в імітованому марсіанському ґрунті.

Вчені відзначили, що вирощування рослин на Марсі вимагає додаткових зусиль і для цього потрібно багато води й простору. При цьому в космос витратно відправляти додаткові матеріали. Враховуючи це, дослідники з Вагенінгенського університету звернули увагу на струвіт — це фосфатний мінерал, який вони отримували з людської сечі на очисних спорудах.

У теплицях дослідники посадили насіння квасолі в цілому в 60 горщиках, які були заповнені або модельованим місячним або марсіанським ґрунтом, або звичайним земним ґрунтом. Половина горщиків містила 15 грамів струвіту, в той час як в інших горщиках не було добрив. Всі рослини автоматично поливали, при цьому днем ??в теплиці підтримувалася температура 20 ?C, а вночі – 18 ?C.

По мірі проростання бобових рослин проводився моніторинг їх довжини. Вчені відзначили, що найбільше зростання показали всі рослини з запасом струвіту. Особливо добре розвивалися ті рослини, які росли в місячному і земному ґрунті.

Рослини, які росли в імітаційному марсіанському ґрунті теж дали плоди, хоча зробили це на тиждень пізніше. Однак, їх зростання може бути значно збільшене, якщо використовувати більшу кількість струвіту, відзначили дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments