Екологія

Дослідження: майже половина жителів США дихає небезпечним для здоров’я повітрям

Майже половина жителів США дихає небезпечним для здоров’я повітрям. Це приблизно 150 млн осіб, які потенційно перебувають під більшою загрозою у зв’язку з пандемією коронавіруса нового типу. До такого висновку прийшли вчені з Американської асоціації хвороб легенів, чиє дослідження «Стан повітря» опубліковано на сайті асоціації.

У доповіді «Стан повітря» вчені щорічно оцінюють концентрацію двох найбільш поширених забруднюючих речовин: озону і дрібних частинок, PM10 і PM2,5. Кожен з цих забруднювачів небезпечний для здоров’я та при високих концентраціях може завдати серйозної шкоди організму — аж до летального результату.

У звіті за 2020 рік автори зазначають, що приблизно 20,8 млн жителів США проживають в районах з високим рівнем забруднення повітря, а 150 млн схильні до впливу забруднення по всій країні. В ході роботи дослідники проаналізували дані про концентрації озону і шкідливих часток у 2016, 2017 і 2018 роках — трьох найспекотніших роках, в які забруднення повітря досягло рекордно високих позначок.

Основною метою роботи було з’ясувати, як змінилася концентрація шкідливих речовин у повітрі у порівнянні з тими рекордними показниками. Серед міст з найбільш забрудненим повітрям дослідники називають Фресно, Мадеру і Хенфорд (Каліфорнія), Бейкерсфілд (Каліфорнія), Сан-Хосе, Сан-Франциско і Окленд (Каліфорнія), Фербенкса (Аляска), Якиму (Вашингтон), Лос-Анджелес і Лонг-Біч (Каліфорнія), Місулу (Монтана), Реддінг і Ред Блафф (Каліфорнія), Солт-Лейк-Сіті і Прово-Орем (Юта), Фенікс і Месу (Аризона).

“Якість повітря в деяких районах покращилася, але наше дослідження показує, що занадто багато людей все ще дихає нездоровим повітрям. Мова йде приблизно про половину жителів США. Причиною цього стають зміни клімату”, – стверджує Гарольд Віммер, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button