Технології

Хіміки створили пластик, який швидко розкладається в океані

Хіміки створили пластик, який швидко розкладається в океані. Новий полімерний матеріал зберігає міцність під водою, але швидко розкладається під дією ультрафіолету на її поверхні. Розробка вчених з Корнельського університету опублікована в журналі Journal of the American Chemical Society.

Зараз у світі існує кілька типів біорозкладного пластику, однак у них є кілька недоліків — вони гірше в порівнянні зі звичайним пластиком, їх виробництво в кілька разів дорожче звичайного, і продукти з них можна виробляти в обмеженій кількості.

Крім того, фахівці Грінпісу відзначають, що біорозкладні полімери продовжують шкодити природі і не врятують планету від пластикового забруднення, оскільки оксорозкладні пакети розпадаються на пластик, а пакети з кукурудзи не розкладаються в умовах звалища.

У новій роботі дослідники синтезували полімер, який розкладається без викидів шкідливих речовин під дією ультрафіолетового випромінювання. Новий вид називається ізотактичним поліпропиіленоксидом, або iPPO.

Химики создали пластик, который быстро разлагается в океане

Швидкість деградації залежить від інтенсивності світла, але в лабораторних умовах довжини полімерних ланцюгів матеріалу зменшувалися до чверті їхньої первісної довжини після 30 днів дії.

“Ми створили новий пластик, який володіє достатньою механічною міцністю, щоб використовуватися для створення рибальського спорядження. Опинившись у воді, матеріал спливає на поверхню, де розкладається під дією сонячного світла. Цей матеріал може знизити забруднення пластиком океанів та інших водойм”, – стверджує Брайс Ліпінські, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button