Екологія

Марокко будує найбільшу в Африці сонячну електростанцію

Як з’ясувалося, побудована в Марокко сонячна електростанція Noor 1 потужністю 160 мегават — це тільки початок. Плани цієї африканської нації включають спорудження до 2017 року біля Noor 1 ще двох сонячних електростанцій, які спільно будуть генерувати приголомшливі 500 мегават відновлюваної енергії. Цієї енергії вистачить для забезпечення мільйона будинків — тобто майже половини країни.

366c45d0dd752161fa0777577a10abcf

Проект Noor, на будівництво якої було виділено 9 мільярдів доларів, розташований недалеко від міста Уарзазат і займає площу, порівнянну з площею столиці Марокко Рабатом.

«Ми — не нафтова країна. Ми імпортуємо 94 відсотка нашої енергії у вигляді викопних видів палива, і це дуже негативно впливає на наш державний бюджет», — сказав міністр навколишнього середовища Марокко Хакіма Ель-Хаїт.

Крім економічного ефекту, один тільки Noor 1 протягом 25 років зменшить викиди парникового газу в країні на чверть мільйона тонн в рік. Коли ж будуть добудовані електростанції Noor 2 і Noor 3, кожна з яких здатна зберігати сонячну енергію протягом 8 годин, весь регіон Сахари отримає доступ до безперервного «сонячному» електрики.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button