Наука

Дослідження: морські птахи орієнтуються за допомогою інфразвуку

Вчені з Ліверпульського університету прийшли до висновку, що інфразвук допомагає морським птахам орієнтуватися у просторі. На великих відстанях інші сигнали для них не інформативні. Птахи перетинають величезні території над океаном, але й досі не зрозумілі механізми, які вони використовують для навігації та орієнтації під час перельотів.

Flock of Seagulls on Sea Embankment. Flying Birds upon Sea. Yalta, Crimea. Фото Від Konstantin Aksenov

Дослідники розглянули фізику низькочастотного звуку та фізіологію того, як його можуть чути птахи. Вони припустили, що морські птахи використовують інформацію, що надається різними джерелами інфразвуку, для навігації. Інфразвук відіграє важливу роль у навігації. як навігаційний сигнал, але для повної перевірки цієї гіпотези необхідні емпіричні дослідження.

«Ми припускаємо, що інфразвук може бути важливим сигналом для навігації морських птахів, особливо на великих відстанях. Але потрібні дослідження, які об’єднають дані про переміщення морських птахів та вимірювання інфразвуку на місці в одній моделі», — зазначила доктор Саманта Патрік, автор дослідження.

Морські птахи використовують нюх для управління далекими польотами, але це не пояснює як птахам вдається переміщатися на такі великі відстані. Як вони орієнтуються над безликим океаном, пролітаючи сотні кілометрів — одна із загадок природи, досі не вирішена вченими.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button