Авто

Дослідження показало, що міцніші дороги поліпшать показники пробігу вантажівок

Всім відомо, що ходити по м’якому піску складніше, ніж по жорсткому тротуару. Аналогічним чином, вчені MIT зараз припускають, що якщо зробити дорожнє покриття більш твердим, то великі вантажівки будуть споживати менше палива.

Асфальт може здатися нам не особливо м’яким при ходьбі по ньому, але це тільки тому, що ми не важимо кілька тисяч кілограмів. З іншого боку, велика вага транспортної вантажівки призводить до того, що асфальт злегка прогинається вниз під кожне колесо.

Дороги повинні бути твердішими

У результаті вантажівка постійно намагається вилізти на дорогу з такої легкої западини. Це означає, що вона спалює більше палива, виробляючи при цьому більше викидів вуглекислого газу. За словами дослідників MIT Хессама Азаріджафарі, Джеремі Грегорі і Рендольфа Кірчайна, цю проблему можна було б вирішити, якби дороги були зроблені з більш твердих матеріалів.

До них можна було б віднести традиційний асфальт, до якого було б додано невелику кількість відносно недорогих синтетичних волокон або вуглецевих нанотрубок – за наявними даними, близько 10 % всієї суміші мало б відчутну різницю. Альтернативою могло б стати використання більшої кількості наповнювача при змішуванні асфальту, у результаті чого виходив би готовий продукт, що складається з більшої кількості породи і меншої кількості сполучного матеріалу.

Інший підхід полягає в тому, щоб просто робити дороги з бетону замість асфальту. Незважаючи на те, що це буде дорожче, дороги прослужать довше, а це означає, що в довгостроковій перспективі витрати будуть знижені.

За розрахунками вчених, якби протягом наступних 50 років 10 % дорожнього покриття в США щороку ставало жорсткішим, то в цілому вдалося б уникнути викидів 440 мегатонн вуглекислого газу в еквіваленті. Хоча це складає всього 0,5 % від загального обсягу викидів, пов’язаних з транспортом, за цей період, ця цифра все одно залишається значною.

Однак, дослідники визнають, що, попри те, що більш жорсткі дороги, швидше за все, вимагають менше ремонтних робіт, ніж сьогоднішні “м’які” дороги, попередні зміни в процесі будівництва можуть спочатку зробити їх дорожчими.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button