Авто

Як правильно зберігати автомобільні шини?

Як і де зберігати автомобільні шини у відповідального автомобіліста виникне як мінімум два рази на рік. Навесні, коли всі перевзувають свої автомобілі на літню гуму і восени з настанням холодів, коли приходить пора перевзувати колеса на зимову гуму. Як це не сумно, але багато водіїв коли привозять гуму, яка відкатала всього один сезон, на шиномонтаж дізнаються, що їх гума непридатна для експлуатації. Проблема далеко не в тому що гума зношена, а в тому що вона деформирована або вся покрилася дрібними тріщинами.

Відбувається це через те, що гума «постаріла» та експлуатація такої гуми може закінчиться плачевно. Що б уникнути таких помилок, в даній статті описано як правильно зберігати автомобільні шини в міжсезоння. Інтернет повний інформації на цю тему, але багато хто обмежується просто зображенням правильного зберігання шин, але на ділі цього недостатньо.

08-06-15-foto-600x450-1

Чому гума «старіє»?

Отже, чому гума старіє? Автомобільна шина зроблена з гуми, і тому головні, що чинники впливають на старіння це: бруд, вогкість, висока температура і ультрафіолет (пряме сонячне світло). Якщо до зберігання гуми поставитися халатно, то гума починає пересихати деформуватися і покриватися мікро тріщинами. Гума втрачає свою еластичність і стає жорсткішою. Все це може призвести до погіршення керованості, а найгірше — розриву покришки під час руху. Найприкріше, що всі ці ознаки можна одразу не помітити.

Як підготувати автомобільні шини до зберігання?

Після того як шини зняті з коліс, їх слід помітити (яка де стояла, а також вказати напрямок обертання), добре вимити, видалити всі застрягли в протекторі камінчики, добре висушити, а потім обробити консервуючим складом. Не варто халатно ставитися до чистоти гуми, дорожній бруд і реагенти стрімко руйнують гуму. Після того як гума вимита і висушена, обробіть її силіконовою змазкою ПМС-200.

Силікон добре живить гуму і вбирається в мікропори, витісняючи вологу. Зачекайте поки силікон не вбереться, після цього ваші покришки законсервовані і готові до зберігання. Якщо ви для зберігання гуми використовуєте пластикові мішки, то не закривайте їх герметично, це запобіжить утворенню конденсату і корозії дисків. Краще використовувати спеціальні матерчаті чохли, вони прекрасно захищають і не перекривають потоки повітря.

Де зберігати автомобільні шини?

Виходячи з вимог до умов зберігання, оптимальним місцем буде комора в квартирі або на балконі, цегляний гараж, сухий вентильований підвал або спеціалізований склад сезонного зберігання автомобільних шин. З першими варіантами більш менш зрозуміло, але як бути, якщо ви вирішили довірити ваші шини на зберігання в спеціалізований склад.

У першу чергу виберіть серйозну компанію з пристойним приміщенням, в якому створені всі кліматично умови. Не соромтеся попросити продемонструвати умови зберігання шин, запитаєте, яким способом підтримується температура і вологість, приділіть увагу, в якому положенні зберігаються шини. Якщо в приміщенні висока вологість або встановлені електричні обігрівачі, то краще від такого сервісу відмовитися. Якщо вас все влаштувало, уважно прочитайте договір, в ньому повинні бути чітко прописані відповідальності та обов’язки сторін. Дуже довгий і написаний дрібним шрифтом договір потенційно повинен вас насторожити, часто таким способом намагаються приховати деякі нюанси. Якщо вам пропонують просто виписати квитанцію, то краще пошукати іншу фірму. Краще витратити трохи часу і вибрати фірму, яка заслуговує довіри, ніж при отриманні відданих на зберігання шин, виявити, що вони безнадійно зіпсовані.

В якому становищі зберігати шини?

Існує два способи зберіганні автомобільних шин на дисках і без. Більш наочно зрозуміти, як зберігати шини дозволить зображення нижче.

08-06-15-foto-600x573-2

Якщо не дотримуватися цих правил, відбудеться деформація шини, виникнуть проблеми при бортування і в процесі експлуатації. Дотримання всіх вище перерахованих правил дозволять шинам прослужити довго і без неприємних сюрпризів.

Кнопка «Наверх»