Земля

Дослідження: верхні шари атмосфери стискаються у відповідь на глобальне потепління

Вчені виявили, що верхня частина атмосфери Землі поступово стискається – вони вважають, що це відповідь на зростаючі антропогенні викиди парникових газів.

Об’єднані дані трьох супутників НАСА дозволили отримати дані про те, що мезосфера, шар атмосфери на висоті від 40-50 до 80-90 км над поверхнею, охолоджується і стискається. Вчені давно передбачали цей ефект антропогенної зміни клімату, але не могли спостерігати за явищем в режимі реального часу.

«Нам потрібно кілька десятиліть, щоб розібратися в цих тенденціях і виділити те, що відбувається через викиди парникових газів, змін сонячного циклу і інших ефектів, – зазначив Скотт Бейлі з Вірджинського технологічного інституту. – Поки ж нам вдалося зібрати дані з трьох супутників, щоб відповісти на частину питань ».

Супутники надали матеріали по близько 30 років спостережень. Вони показали, що річна мезосфера над полюсами Землі охолоджується на 10 градусів за Цельсієм і скорочується на 120 м в десятиліття. Дослідники очікують, що без змін антропогенних викидів вуглекислого газу ці темпи збережуться.

Це охолодження і стиск не стало несподіванкою для вчених. Вони вже припускали, що явища існують і говорили про них, оскільки відразу кілька моделей на основі ШІ вказували на їх існування. «Було б більш дивно, якби наш аналіз даних не виявив цього», – відзначають дослідники.

Хоча дослідники і раніше намагалися зафіксувати охолодження, жоден з них не використовував дані такої тривалості і не показував стиснення верхньої частини атмосфери. Дослідники говорять, що нові результати підвищують їх впевненість в здатності моделювати складні зміни у верхній частині атмосфери.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button