Екологія

Дослідження: викиди газів збільшать температуру більше ніж на 1,5 градуса до 2030 року

Вчені з кількох країн і ООН прийшли до висновку, що при нинішніх темпах скорочення викидів вуглекислого газу температура на Землі зросте більше, ніж на 1,5 ° C. Дослідники називають цю ситуацію «червоною тривогою».

Міжнародна команда вчених вирахувала, що планета нагріється більше, ніж на 1,5 ° C, якщо країни не почнуть проводити жорстку політику щодо скорочення кількості викидів вуглецю. За їхніми даними, уряди повинні вдвічі скоротити викиди до 2030 року, щоб Земля залишалася в межах «безпечного» порога в 1,5 ° C.

Однак, на їхню думку, згідно з набору національних стратегій, представлених в ООН, викиди будуть стабілізовані тільки до 2030 року. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав ситуацію «червоною тривогою» для майбутнього Землі.

«Дані показують, що жоден з урядів не наблизився до рівня амбіцій, необхідних для обмеження зміни клімату до 1,5 градусів і досягнення цілей Паризької (Кліматичної) угоди», – зазначив він.

На думку вчених, викиди потрібно скоротити вдвічі, але в нинішній ситуації і цього може бути недостатньо. Як відзначили дослідники, деякі країни навіть не представили кліматичний план, а інші, як Австралія, вважають, що не запропонували істотного поліпшення в порівнянні з попередніми реформами.

При цьому Мексика і Бразилія піддаються критиці за те, що вони практично не скоротили кількість викидів. Країни Євросоюзу, при цьому, зробили найбільший стрибок – скорочення викидів від 40% до 55%.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button