Екологія

Устриці в Мексиканській затоці досі страждають від наслідків розливу нафти. Він стався 10 років тому

20 квітня 2010 року нафтова бурова платформа Deepwater Horizon (DWH) вибухнула біля узбережжя Луїзіани, що призвело до найбільшого в історії розливу нафти. У підсумку в Мексиканську затоку потрапило понад 4 мільйони барелів нафти. Ця подія призвела до страшних наслідків для дикої природи регіону. Проте дотепер вчені мало обговорювали довгострокові наслідки катастрофи.

В рамках нового дослідження, проведеного вченими з США, виявилося, що в устриць Crassostrea virginica в Мексиканській затоці значно підвищені показники метаплазії. Цей стан викликає розвиток аномалій тканин. Оскільки у тварин, які не постраждали від розливу нафти, не було виявлено даного стану, вчені виявляють заклопотаність, що навіть через 10 років здоров’я видів наражається на небезпеку.

Автор роботи Пітер Рупнарін зазначає: “цей вид устриць є не тільки основною ланкою в харчовому ланцюзі екосистеми, він також  “інженер екосистеми”, яка формує устричні рифи, що вкривають інші організми від штормових хвиль”. 

DEANNE ROOPNARINE

Метаплазія – це стан, при якому деякі диференційовані клітини організму змінюють тип через стрес з боку навколишнього середовища. Оскільки диференційовані клітини виконують спеціалізовані функції, наприклад, як клітини в нашому кишківнику полегшують засвоєння поживних речовин, їх “перетворення” в інші може погіршити загальний стан організму.

У людей метаплазія зазвичай зустрічається в тканинах легенів, які зазнали стресу від сигаретного диму. Як відзначають автори роботи, в устриць цей стан було виявлено в травному і дихальному трактах. Вчені розповідають, що порівнюючи зі здоровими устрицями, у яких були “красиві війчасті зябра для фільтрації їжі», хворі виглядали так погано, що фахівці здивувалися, як вони ще здатні харчуватися і виживати.

Одна з теорій виживання полягає в тому, що устриці пристосувалися жити з метаплазією та іншими наслідками нафтовидобувної промисловості, яка присутня в регіоні вже майже століття.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button